باشگاه خبرنگاران/ رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان شمالی از کشف ۲۶ تن و ۳۵۰ کیلوگرم کود شیمیایی قاچاق در سطح استان خبر داد.

سرهنگ تقی توئی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان شمالی گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه افرادی در زمینه فروش کود شیمیایی قاچاق فعالیت می‌کنند، بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی‌های انجام شده پیرامون این موضوع مشخص شد که افرادی سودجو پس از خرید کود‌های شیمیایی یارانه‌ای سهمیه کشاورزان آن را در ساعات پایانی شب و با خودرو‌های باری و با بارنامه‌های تحت عنوان ضایعات پلاستیک و ... به یکی از کارخانه‌های تولیدی در مرکز کشور با چندین برابر قیمت به فروش می‌رسانند.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان با بیان اینکه کارآگاهان این پلیس با تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات فنی و اطلاعات در سه عملیات مختلف موفق شدند ۵۲۷ کیسه کود شیمیایی به وزن ۲۶ تن و ۳۵۰ کیلوگرم را کشف کنند، تصریح کرد: ارزش این مقدار کود شیمیایی قاچاق کشف شده یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.
سرهنگ توئی ادامه داد: در روند رسیدگی به این پرونده ۴ متهم دستگیر که در نهایت بعد از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به تعزیرات حکومتی استان معرفی شدند. 

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today