ایسنا/ دبیر انجمن کوراش آسیا از آغاز اردوی تیم ملی کوراش آقایان و بانوان به میزبانی بجنورد خبر داد.

کوروش خسرویار، دبیر انجمن کوراش آسیا گفت: سومین مرحله اردوی تیم ملی کوراش آقایان و بانوان به میزبانی خراسان شمالی جهت اعزام به رقابت‌های آسیایی ازبکستان به مدت دو هفته برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: سومین اردوی تیم ملی کوراش آقایان و بانوان در کمپ بین المللی کوراش در مجموعه علیدخت شهرستان بجنورد با حضور ۲۰ نفر از بانوان و ۲۰ نفر از آقایان ورزشکاران و قهرمانان این رشته جهت اعزام به مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا در ازبکستان در حال برگزاری است.
خسرویار با بیان اینکه رضا مهنان به عنوان سرمربی این تیم هستند، ادامه داد: آقایان مجلسی، قنبری، رضاییان مربیان اردوی تیم ملی کوراش آقایان هستند.
دبیر انجمن کوراش آسیا با اشاره به اینکه خانم بتول پاکرو سرمربی تیم بانوان هستند، اظهار کرد: خانم‌ها اسلامی و فرخی نیز به عنوان مربیان تیم بانوان در این اردو حضور دارند.
وی در رابطه به آمادگی اعضای تیم، بیان کرد: این اردو از مرداد ماه شروع به فعالیت کرده است و اکنون در مرحله سوم تمرین است.
خسرویار ادامه داد: این اردو با برگزاری مسابقات انتخابی به مدت دو هفته در خراسان شمالی برقرار است و تیم ملی کوراش ۱۴ آذرماه به مسابقات آسیایی ازبکستان اعزام خواهد شد.
دبیر انجمن کوراش آسیا در رابطه با جایگاه کوراش ایران در آسیا و جهان گفت: ایران در آسیا و جهان در جایگاه دوم بعد از ازبکستان قرار دارد و امیدواریم این رشته ورزشی با حداقل رده وزنی در المپیک لس‌انجلس وارد شود.
وی با اشاره به اینکه استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، لرستان، همدان و چهارمحال بختیاری در اسن رشته ورزشی فعال هستند، تصریح کرد: این اردوی تیم ملی از سوی فدراسیون ووشو و اداره ورزش جوانان خراسان شمالی حمایت مالی شده است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today