فارس/ فرمانده مرزبانی گلستان گفت: از سال گذشته «طرح مکنا» (مدیریت کیفیت نیروی انسانی) در پاسگاه‌های مرزی گلستان آغاز و در حال اجرا است.

سرهنگ بهزاد ابراهیمی فرمانده مرزبانی گلستان صبح امروز در بازدید معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان از پاسگاه مرزی اینچه‌برون بنام سهپبد شهید سلیمانی و نقطه صفر مرزی به مناسبت هفته ناجا اظهار کرد: براساس بند ۲۰ ماده چهار حفاظت و حراست از حدود و ثغور مرزها، استیفای حقوق مرزنشینان و مقابله با تجاوزات مرزی از وظایف مرزبانان در نقاط مرزی است.
وی تصریح کرد: ساختار جدید مرزبانانی توسط مقام معظم رهبری بیان شده که در این ساختار نیروی مرزبانی به عنوان یک نیروی تخصصی عمل کرده و ساختار آن ارتقاء یافته که در این ساختار ماموریت های قضایی، دفاعی و مقابله با تجاوزات مرزی دیده شده است.
فرمانده مرزبانی گلستان خاطرنشان کرد: فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان به عنوان مرزبان درجه یک، تنظیم پروتکل‌های مرزی را با کشور همسایه عهده‌دار بوده و در این خصوص استوارنامه به کشور همسایه تقدیم شده است.
وی ادامه داد: عوامل مرزبانی با شرایط سخت جغرافیایی در مرز تلاش مضاعف و شبانه‌روزی و بدون هیچ چشمداشتی برای حفاظت و امنیت پایدار مرزها تلاش می‌کنند.
ابراهیمی گفت: برای فراهم بودن آسایش مرزبانان در نواحی مرزی طرح مکنا (مدیریت کیفیت نیروی انسانی) از سال گذشته در راستای بهسازی‌سازی و مطلوب‌سازی فضای پاسگاه‌ها در حال اجرا بوده و تاکنون ۱۲ پاسگاه مرزی در این خصوص بهسازی محیطی شدند.
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری گلستان در این بازدید اظهار کرد: مرزبانی و حفاظت از مرزها یکی از مشاغل سخت و مقدس بوده که عوامل مرزبانی در شرایط سخت و دور از خانواده در راستای حفاظت از مرزها تلاش می‌کنند.
احسان مکتبی گفت: شاید عوامل استاندار نتوانند پاسدار مرزی باشند اما تلاش می‌کنیم تا یک پشتوانه محکم و خوبی برای شما بوده و در حد توان خود بتوانیم با تخصیص اعتبارات امکانات و تجهیزات لازم را در نوار مرزی مجهز کنیم.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today