ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: واکسن رایگان آنفلوآنزا از هفته آینده برای کادر بهداشت و درمان، بیماران خاص و مادران باردار تزریق می‌شود.

مجید شیرانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در حال حاضر برای دیگر افراد واکسن آنفلوآنرا به میزان کافی در داروخانه‌های سطح استان وجود دارد و افرادی که پزشک توصیه کند می‌توانند اقدام به تهیه و تزریق آن کنند.
وی ادامه داد: میزان واکسن رایگان اختصاص یافته به استان متناسب با جمعیت کادر بهداشت و درمان و بیماران خاص و مادران باردار است.
شیرانی تصریح کرد: برای افرادی که از سیستم ایمنی خوبی برخوردارند و بیماری‌هایی نظیر آسم ندارند واکسن آنفلوآنزا توصیه نمی‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری بهترین راهکار برای پیشگیری از ابتلا به ویروس آنفلوآنزا را رعایت اصول بهداشت فردی مانند شست‌وشوی مداوم دست‌ها با صابون و آب گرم و استفاده از تهویه هوا در محیط‌های بسته عنوان کرد.
وی خاطرنشان کرد: واکسن آنفلوآنزای توزیعی در داروخانه‌های استان با قیمت‌های ۲۰۶ هزار تومان و ۲۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday