صدا و سیما/ مدیرکل سازمان انتقال خون چهارمحال و بختیاری از مردم دعوت کرد برای اهدای خون به پایگاه‌های سازمان مراجعه کنند

هاشمی، مدیرکل سازمان انتقال خون چهارمحال و بختیاری گفت: هم اکنون ذخیره خون برای ۴ روز موجود است در حالی که باید برای ۷ روز باشد.
به گفته وی روزانه ۴۰ تا ۵۰ واحد خون در مراکز انتقال خون دریافت می‌شود در صورتی که نیاز بیمارستان‌های چهارمحال و بختیاری ۸۰ واحد خون است.
هاشمی، افزایش تعداد مراجعه کننده را نشان از اعتماد مردم به رعایت بهداشت این مجموعه در شرایط کرونایی دانست و افزود: ذخایر خونی استان با میانگین فاصله دارد.
مدیرکل سازمان انتقال خون چهارمحال و بختیاری ادامه داد: از تمام گروه‌های خونی و افراد در رده سنی ١٨ تا ٦٠ سال با حداقل ٥٠ کیلو وزن دعوت می‌شود برای اهد‌ای خون به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند.
وی با بیان این که این اداره کل از همان ابتد‌ای شیوع کرونا تاکنون جزو ارگان‌های تراز نخست در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بوده است، گفت: محیط این اداره کل هیچ خطری از نظر ابتلا به کرونا برای افراد ندارد، از طرفی بیماران بهبود یافته از کرونا، با گذشت ۲۸ روز از تاریخ بهبودی، امکان اهد‌ای خون را خواهند داشت.
مردم نوعدوست چهارمحال و بختیاری  برای اهدای خون می‌توانند همه روزه به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند.
در اقدامی خیرخوانه کارکنان سپاه ناحیه شهرکرد و بسیج عشایری خون خود را اهدا کردند.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday