ایرنا/ رئیس شبکه دامپزشکی میاندوآب‌ گفت: امسال ۹ هزار و ۱۲۰ راس دام سبک و سنگین در کشتارگاه صنعتی دام این شهرستان کشتار و در فرآیند بازرسی لاشه این دام‌ها، ۹ هزار و ۴۳۹ کیلوگرم گوشت غیرقابل مصرف از چرخه مصرف خارج و معدوم شده است.

مهدی فتاحی، رئیس شبکه دامپزشکی میاندوآب‌ با بیان اینکه واحد نظارت بر بهداشت عمومی شبکه دامپزشکی میاندوآب‌ وظیفه رصد و پایش مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی را به صورت روزانه برعهده دارد، اظهار کرد: امسال در کشتارگاه دام میاندوآب‌ پنج هزار و ۸۴۸ رأس دام سنگین کشتار شده که در پروسه بررسی تخصصی و بهداشتی لاشه‌های این تعداد دام،‌ حدود هشت هزار و ۶۳۹ کیلوگرم گوشت خارج از مصرف ضبط و معدوم سازی شده است.
وی افزود: همچنین سه هزار و ۳۷۲ راس دام سبک طی این مدت در کشتارگاه صنعتی دام شهرستان کشتار شده که در فرآیند نظارت بر لاشه این تعداد دام نیز، ۸۰۰ کیلوگرم گوشت ضبط و معدوم سازی شده است.
فتاحی ادامه داد: همچنین امسال در کشتارگاه صنعتی طیور میاندوآب‌ بیش از دو میلیون و ۱۷۲ هزار قطعه مرغ زنده از میاندوآب‌ و سایر شهرهای استان به میزان چهار میلیون و ۵۳۳ هزار و ۲۶۸ کیلوگرم کشتار شده که در فرآیند بازرسی بهداشتی با تشخیص ناظران شبکه دامپزشکی این شهرستان، حدود ۳۳ هزار قطعه مرغ معادل ۶۳ تن ضبط بهداشتی و از چرخه مصرف خارج شده است.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today