شبستان/ معاونت آموزشی آموزش و پرورش فومن گفت: ۷۶ درصد دانش‌آموزان دوره متوسطه از سنین ۱۲ تا ۱۸ سال شهرستان فومن واکسینه شدند.

«علی علیزاده» معاونت آموزشی آموزش و پرورش فومن با اشاره به اولویت سلامت دانش‌آموزان و معلمان اظهار کرد: 76 درصد دانش‌آموزان دوره متوسطه از سنین 12 تا 18 سال این شهرستان واکسینه شدند.
معاونت آموزشی آموزش و پرورش فومن افزود: از مجموع 6 هزار و 94 دانش‌آموز دوره اول و دوم متوسطه شهرستان، تعداد چهار هزار و 650 دانش‌آموز تا اکنون واکسینه شده‌اند که این روند کماکان ادامه دارد.
وی گفت: در مدارس کم جمعیت روستایی باتوجه به میزان فضایی که در اختیار است، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی بر اساس دستورالعمل 06 وزارت بهداشت به آموزش و پرورش مدیر مدرسه باید فضا را در زمینه رعایت بهداشت‌، تهویه هوا، کنترل استفاده دانش‌آموزان از ماسک، ضدعفونی محیط و سایر موارد بررسی کند.
علیزاده به حضور اولیای دانش‌آموزان به هنگام مراجعه جهت واکسیناسیون فرزندان اشاره و تصریح کرد: گروه سنی 12 تا 18 سال جزو گروه هدف هستند و پیش‌بینی می‌کنیم که تا پایان مهر ماه به تدریج واکسیناسیون دانش‌آموزان انجام شود و مدارس به صورت حضوری از آبان ماه به تدریج بر اساس الگوی بازگشایی مدارس و اخذ مجوز کار خود را آغاز کنند.
معاونت آموزشی آموزش و پرورش فومن با اشاره به اینکه در طول زمان شیوع بیماری کرونا، در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای دانش‌آموزان فرهنگسازی شده است خاطرنشان کرد: برای بازگشایی و حضور حداکثری دانش‌آموزان باید واکسیناسیون انجام شود تا والدین به دور از دغدغه فرزندان خود را راهی مدرسه کنند.

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today