صدا و سیما/ هزارو ۱۰۰ کلاه ایمنی رایگان در اختیار راکبان موتورسیکلت دراستان قرار گرفت.

سرهنگ نصرالله بیگلری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران درآیین اهدای کلاه ایمنی رایگان به موتور سیکلت‌سواران میاندورود با اشاره به اهداء ۱۱۰۰ کلاه ایمنی به موتورسواران استان، اظهار کرد: حدود ۲۵ درصد از تصادفات مربوط به موتورسواران است.
سرهنگ نصرالله بیگلری با بیان اینکه کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای و شهری یکی ازسفارشات مقام معظم رهبری است، افزود: سال ۱۳۸۶، در سطح کشور ۲۸ هزار کشته حوادث رانندگی داشتیم که با دستور رهبری معظم برای کاهش تلفات تمام دستگاه‌های امدادی، راهنمایی و رانندگی، پلیس راه و شورای ترافیک وارد عمل شدند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران با اشاره به رعایت قوانین ۹۵ درصدی رانندگان و ضرورت آموزش و ارتقا فرهنگ ترافیک برای ۵ درصد باقی‌مانده از این شمار خاطرنشان کرد: حدود ۲۵ درصد از تصادفات مربوط به موتورسواران، ۲۵ درصد تصادفات منجر به فوت مربوط به عابر پیاده و ۴۲ درصد از فوتی رانندگی و سرنشینی در محل تصادف است.
سرهنگ بیگلری تصریح کرد: یکی از دلایل مهم فوت ۴۲ درصد در محل حادثه به‌دلیل سرعت بالا در رانندگی است به رانندگان توصیه کرد: با سرعت مجاز رانندگی کنند تا تصادف جرحی ناگهانی به فوتی تبدیل نشود.
رئیس پلیس راهور مازندران همچنین به وجود ۲۹۷ پل عابر پیاده در استان اشاره کرد و افزود: ۹۵ درصد مردم از پل استفاده نمی‌کنند، با بررسی صورت گرفته بیش از ۶۰ درصد فوت شدگان عابر پیاده، بالای ۶۰ سال هستند که از جمله دلایل استفاده نکردن از پل عابر توسط افراد مسن، شیب نامناسب و پله‌های زیاد پل‌هاست.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today