فارس/ نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: امروز آذربایجان‌شرقی در همه حوزه‌ها افول کرده است که باید به جایگاه اصلی خود در صنعت، معادن و اقتصاد برگردد.

علیرضا منادی سفیدان، نماینده مردم تبریز در مجلس اظهار کرد: امیدواریم وحدتی که امروز میان همه اقوام، ادیان و مذاهب وجود دارد ادامه پیدا کند و بتوانیم ایران را هر روز بهتر از دیروز داشته باشیم و امیدواریم دشمن در ایجاد تفرقه ای که هر لحظه در پی آن است ناکام بماند.
وی با اشاره به مسائل شمال غربی کشور و تحرکات این منطقه، ادامه داد: این کار شما بسیار ناثواب بوده و آب در آسیاب دشمن ریختن است، بنابراین بدانید اگر در کشور ناامنی ایجاد شود، صد برابر آن در کشورهای شما ایجاد می شود. زمانی که به ترکمنستان رفتیم با الهام علی‌اف در خصوص این مسائل صحبت کردیم و به او گفتم یادت باشد ایران به پدرت چه کمک‌هایی کرد.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه نطق خود به زبان آذری نکاتی را خطاب به الهام علی‌اف مطرح و مسائلی را به او یادآوری کرد.
منادی سفیدان در ادامه تصویب طرح رتبه بندی فرهنگیان را یکی از افتخارات مجلس یازدهم دانست و افزود: ۹۴ درصد نمایندگان به تصویب این طرح رأی دادند و قانون شد و روز یکشنبه برای اولویت آن رأی گیری می شود که باید مد نظر قرار گیرد. این قانون بسیار همه‌جانبه است و برای همیشه مشکل معیشت معلمان را برطرف خواهد کرد که چشم امید معلمان به مجلس است.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به حقوق اساتید و دانشگاه ها، گفت: در بودجه ۱۴۰۰ کار بزرگی در این خصوص انجام شد اما قانونی در ماده ۱۲ داریم که در این قانون چند برابر را ۱۵ برابر کرد که باید بدانیم اولا اساتید پیش کسوت که حقوق بالایی داشته و پایه ۶۰ و ۴۰ داشتند الان در حکم آنها ۱۵ میلیون تومان کسری به خاطر حکم مجلس شورای اسلامی قید می شود یعنی ۱۵ میلیون تومان حق او را گرفتیم. نمی تواند حقوق بگیرد چون از ۳۳ میلیون تومان بیشتر می شود و این در حالی است که سن بالا داشته و پایه ۵۰ است از این رو هیچ استادی پایان نامه نمی گیرد، چراکه از مبلغ مصوب بالا می زند و به او نمی دهد.
وی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان هم گرفتار شده اند. در منطقه زاهدان و زابل اساتید ۱.۸ برابر اساتید مرکز حقوق می گیرند و الان به آنها این حقوق نمی دهند، بنابراین کسی به دانشگاه سیستان و بلوچستان نمی رود که درس بدهد پس قانونی غیرحکیمانه به تصویب رسیده است همچنین هیچ مدیری در آموزش عالی حق مدیریت ندارد.
منادی سفیدان با اشاره به مسائل استان آذربایجان شرقی، گفت: از وزیر کشور می خواهم استانداری در سطح این استان معرفی کند. آذربایجانی ها باید استانداری از دل خود داشته باشند. این استان پر از نخبه است که باید مد نظر باشند.
عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی ادامه داد: امروز این استان در همه حوزه ها افول کرده است که باید به جایگاه اصلی خود در صنعت، معادن و اقتصاد برگردد. ما خاستگاه دموکراسی هستیم و در سال ۱۲۸۵، ۱۱ ماه ایستادگی کرد و قالی دموکراسی را در این مدت بافت تا من و شما امروز بتوانیم نماینده مجلس باشیم.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today