ایرنا/ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی گفت: با توجه به پایان فصل زراعی و تداوم خشکسالی شدید، دریچه‌های سد الغدیر ساوه بیستم مهرماه سال جاری بسته شد.

عزت‌الله آمری، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی اظهار کرد: حجم ذخیره آب مخزن سدالغدیر با توجه به کاهش بارش‌ها و بروز خشکسالی افت زیادی دارد و با اطلاع رسانی قبلی به حقابه‌بران شبکه آبیاری و زهکشی به‌منظور کشت پاییزه هیچ حقابه‌ای از این سد برای کشاورزان مزارع زیردست تخصیص پیدا نخواهد کرد، چرا که باید آب موجود در سد را برای باغات و تامین مصارف آشامیدنی مردم  شهر ساوه ذخیره کرد.
وی اظهار کرد: در ۲ سال اخیر با توجه به اینکه مشکل کمبود آب وجود نداشت منابع آبی مورد نیاز کشاورزان برای کشت پاییزه از محلذخیره مخزن سد الغدیر تامین می‌شد اما، کاهش حجم ذخایر آبی سد و چشم انداز نامطمئن بارندگی‌ها در سال آبی جدید سبب شده که با هدف تامین آب پایدار و مطمئن برای شهر ساوه و باغات در سال آتی، کشت پاییزه امسال مشمول بهره‌مندی از حقابه سد نباشد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی، بر ضرورت همراهی حقابه‌بران شبکه آبیاری و زهکشی سد الغدیر ساوه  برای خودداری از کشت پاییزه تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط موجود اگر بارندگی صورت گیرد متناسب با آن احتمال تغییر در تصمیم‌های اعمال شده برای مصارف آب مخزن سد الغدیر در زمینه کشاورزی وجود دارد.

  
 

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today