ایسنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: واکسن کرونا پاستوکووک، یکی از موثرترین واکسن های کرونا در دنیا و محصول مشترک انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا است.

دکتر محمود حسین پور، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه این واکسن، برای گروه کودکان در سنین ۳ تا ۱۸ سال و هم چنین بزرگسالان ۱۸ سال به بالا مناسب است، اظهار کرد: این محصول دارای دز یادآور(دوز سوم) بوده که برای مقابله با جهش دلتا بسیار موثر است تا حدی که قدرت پیشگیری از بیماری و بستری شدن در این واکسن، با تزریق سومین دز، ۹۱.۶ درصد است.
وی افزود: تزریق اولین محموله از واکسن پاستوکووک ۲۰ مهر ماه، در بندرعباس آغاز شد و مطابق با گروه های سنی نوبت داده شده، افراد در سنین ۱۲ سال به بالا، این واکسن را دریافت کرده اند. 
حسین پور با اشاره به اینکه سامانه SALAMAT.GOV.IR برای نوبت دهی واکسن افراد ۱۲ سال به بالا هم چنان فعال است، گفت: مطابق اطلاعیه جدید مهلت دریافت اولین نوبت واکسن در افراد بالای ۱۲ سال تا ۲۵ مهرماه تمدید شده است، بنابراین با توجه به اهمیت و لزوم واکسیناسیون از افراد واجد شرایط و خانواده ها درخواست می شود که در مهلت باقی ماننده جهت ثبت نام و تزریق واکسن اقدام کنند.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today