ایسنا/ مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: سطح زیر کشت "به" در این شهرستان ۹۲ هکتار است.

جواد گودرزی، مدیر جهاد کشاورزی بروجرد اظهار کرد: در حال حاضر سطح زیر کشت به در شهرستان بروجرد ۹۲ هکتار بوده که میانگین تولید ۶ تن در هکتار است.
مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با بیان اینکه عمده باغات به شهرستان در روستای عباس‌آباد و خایان است، تصریح کرد: بیشتر تولید به در سطح شهرستان به شهرهای اطراف و اصفهان و تهران صادر می‌شود.
گودرزی خاطرنشان کرد: آفت مهم این درخت سخت بیماری قارچی آتشک گلابی بوده که متأسفانه در سال ۸۲ و ۸۳ این افت باعث از بین رفتن بیشتر باغات در سطح شهرستان شد.
وی اضافه کرد: با مدیریت خوب کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان رقم‌های اصلاح شده کردستان و اصفهان واکاری شدند و باعث افزایش کیفی و کمی این محصول شدند.
مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با بیان اینکه شهرستان مقام اول را در تولید به دارد، بیان کرد: این میوه حاوی مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان و ویتامین است که برای حفظ سلامت و جوانی پوست بسیار مفید هستند.
گودرزی ادامه داد: به میوه‌ای خوش‌طعم و معطر از خانواده سیب بوده و اگرچه به‌صورت خام خوردنی است ولی اغلب پخته آن را به‌صورت مربا یا در غذاهای مختلف مصرف می‌کنند.
وی اظهار کرد: محصول به در درمان بسیاری از بیماری‌های عفونی مؤثر است و در مصارف داخلی به‌صورت مربا و محصولات فراوری‌شده آن به شکل خشکبار و محصول به دانه به‌صورت گیاهان دارویی استفاده می‌شود.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy