ایرنا/ مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان گرگان گفت: تاکنون بیش از ۴۰ درصد جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم این شهرستان نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

حسینعلی ناصری مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان گرگان روز چهارشنبه در نشست شورای اداری این شهرستان اظهارداشت: جمعیت دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال گرگانی بدون ثبت نام و فقط با مراجعه به مراکز واکسیناسیون می توانند واکسن بزنند.
وی تصریح کرد: واکسن پاستور (پاستوکووک) مشترک ایران و کوبا در اختیار استان گلستان قرار گرفت و  از هفته بعد به سبد واکسیناسیون دُز دوم کادر درمان و دُز اول  گلستانی هایی که تمایل دارند اضافه می شود و استفاده از واکسن ایرانی برکت به دلیل محدودیت فقط برای نوبت دوم واکسیناسیون اشخاص انجام می شود.
وی افزود: بر اساس آمار بیش از ۶۵ درصد جمعیت هدف شهرستان گرگان دُز اول و بیش از ۵۰ درصد دُز دوم  واکسن خود را تزریق کرده‌اند.
معاون مرکز بهداشت شهرستان گرگان ادامه داد: به منظور تسریع در واکسیناسیون به طور متوسط روزانه بیش از ۶ هزار دُز اول  و ۲ هزار دُز دوم واکسن تزریق می شود و این نهاد آمادگی تزریق روزانه  بیش از هشت هزار دُز را دارد.  
همچنین فرماندار گرگان در این  نشست شورای اداری شهرستان گفت:  با مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا، نامه مربوط به لغو دورکاری کارکنان به دستگاه‌های اجرایی ارسال شد و کارمندان و کارکنان دولت موظف به حضور در محل کار خود هستند و باید همه آنان واکسن بزنند و کارمندی که واکسیناسیون نشود عواقب آن با خودش خواهد بود.
محمد حمیدی اظهارداشت: در فصل سرمای سال جاری گرگان در صورتی که محدودیت سوخت نداشته باشیم، مشکلی در تامین برق نخواهیم داشت و این مهم با رعایت مصرف کنندگان مسکونی برآورده خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: ۶۵ درصد سوخت فقط صرف مصارف خانگی گرگانی ها می شود و با  ۱۰ درصد صرفه جویی این مصرف کنندگان هیچ صنعتی به دلیل نبود سوخت تعطیل نخواهد شد و اقتصاد شهرستان هم با مشکلات فراوان رو به رو نمی شود.
وی اضافه کرد: این سوخت ها میلیاردها تومان ارزش داشته که به صورت یارانه پنهان در اختیار شهروندان قرار گرفته است و همه در استفاده درست از این سرمایه مسئول هستند.
فرماندار گرگان افزود: عدم صرفه جویی کشور را زمین گیر کرده و باید سعی در فرهنگسازی در این امر مهم شود.
حمیدی با اشاره به استفاده از فضای الکترونیکی اظهارداشت: گستردگی و وسعت خدمات الکترونیکی در کاهش هزینه ها نقش گسترده ای دارد و پست با استفاده درست از این مهم بازار گلستان و به خصوص گرگان را متحول کرده است.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی گلستان گفت: پلیس برای حفظ حقوق شهروندان و دستیابی به امنیت پایدار به  سمت هوشمندسازی حرکت کرده است و برای خدمت به  مردم با پیشرفت علم و فناوری به عنوان تشکیلات پیشرو اقدامات خوبی انجام داده است.
سرهنگ فرزاد تاجزاده بیان کرد: نیروی انتظامی در افزایش کیفیت خدمات رسانی اولویت اول را سرعت، دقت و رضایتمندی شهروندان برای انجام رسالت  خود در راستای تامین نظم و امنیت جامعه  قرار داده است و برای  رسیدگی به مشکلات مردم از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.
طبق سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵،  شهرستان گرگان با  بیش از ۴۸۰ هزار و ۵۴۱ نفر معادل ۲۵.۷۱ درصد پر جمعیت ترین شهرستان های استان گلستان است.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today