تسنیم/ برخی از فرهنگیان در شهر یاسوج اقدام به ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن کرده‌اند اما همچنان برای دریافت زمین و شروع به ساخت وساز بلا تکلیف مانده‌اند.

طرح اقدام ملی مسکن در دولت تدبیر امید جهت سامان بخشیدن به وضعیت مسکن در کشور آغاز شد که در صورت به نتیجه رسیدن سبب می‌شود بسیاری از اقشار کم‌‍ درآمد و بدون خانه صاحب خانه شوند، در این طرح قرار بود کارمندان ادارات بدون خانه را نیز با همکاری سازمان‌ها و ادارات مربوطه صاحب خانه کند.
ادارات و سازمان‌ها باید با ارائه املاک مازاد خود در قالب طرح اقدام ملی مسکن نسبت به خانه دار کردن کارمندان خود مطابق با تفاهم‌نامه با وزارت راه و شهرسازی اقدام می‌کردند.
در این بین فرهنگیان نیز بی میل به ثبت‌نام و صاحب خانه شدن در طرح ملی مسکن نبوده و از آنجایی‌که بسیاری از جامعه فرهنگیان با مشکلات معیشتی و اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند، هستند کسانی‌که به این طرح چشم امید دوخته‌اند.
برخی از فرهنگیان در شهر یاسوج نیز اقدام به ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن کرده‌اند اما همچنان برای دریافت زمین و شروع به ساخت وساز بلا تکلیف مانده‌اند.
یکی از این فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: سال گذشته طبق اطلاعیه ثبت‌نام در طرح ملی مسکن اقدام به ثبت‌نام کردیم و مبلغ اعلام شده را نیز به حساب واریز نمودیم و فرم(ج) در سامانه نیز مورد تأیید قرار گرفت، اما متأسفانه تاکنون هیچ خبری مبنی بر تعیین تکلیف زمین از طرف آموزش و پرورش یا راه و شهرسازی اعلام نشده ‌است.
مدیرکل آموزش و پروش استان کهگیلیویه و بویراحمد در این رابطه به خبرنگار تسنیم گفت: تفاهم نامه‌ای بین آموزش و پرورش و وزارت راه و شهرسازی منعقد شد، بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر شده بود 175 هزار مسکن برای فرهنگیان فاقد مسکن در کشور ساخته شود.
هادی زارع پور افزود: در استان‌هایی که دارای شهرک جدید بودند مقرر شد از طریق راه و مسکن و شهرسازی در این شهرک‌ها برای فرهنگیان زمین پیش‌بینی شود، و در استان‌های فاقد شهرک از جمله استان کهگیلویه و بویراحمد مقرر شد آموزش و پرورش در صورتی که زمین مازاد داشته باشد به  افرا متقاضی واگذار کند.
وی بیان کرد: فضاهایی که در استان وجود دارد اغلب آموزشی هستند و بسیاری  از مناطق استان از جمله مرکز استان کمبود فضای آموزشی داریم، زمین مازاد برای واگذاری وجود ندارد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با توجه به نبود زمین مازاد برای واگذاری به افراد متقاضی مسکن ملی، مقرر شد مسکن، راه و شهرسازی نسبت به تأمین زمین اقدام کند.
زارع پور افزود: بیش از 400 نفراز فرهنگیان تاکنون در استان واجد شرایط دریافت تسهیلات مسکن ملی هستند، که در شهرستان‌های  کهگیلویه و گچساران بنیاد مسکن و راه و شهرسازی  زمین مورد نیاز را تأمین کرده، اما در شهر یاسوج تاکنون زمینی در این مورد تأمین یا واگذار نشده‌ است.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today