ایسنا/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد از کشف و ضبط ۲۲۹ دستگاه استخراج رمز ارز(ماینر) در مناطق مختلف این استان خبرداد.

جمال معتمدی زاده، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: با تلاش همکاران لوازم اندازه گیری شرکت، در سال جاری توانسته‌ایم ۲۲۹ دستگاه استخراج رمز ارز(ماینر) در مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد کشف و ضبط شده است.
وی با بیان اینکه شهرستان بویراحمد بیشترین کشفیات غیرمجاز رمز ارز را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: توان مصرفی تمامی دستگاه های کشف شده استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از نیم مگاوات بوده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: انرژی مصرفی این دستگاه ها که به صورت غیرمجاز مصرف شده بیش از یک هزار مگاوات بوده که میزان خسارات ریالی ناشی از استفاده غیرمجاز رمز ارزهای کشف شده هم بیش از یک میلیارد تومان بوده است.
معتمدی زاده تاکید کرد: دستگاه‌های استخراج رمزارز، علاوه بر مصرف بالای برق و استفاده از تعرفه‌ ارزان، خسارت زیادی به شبکه‌ توزیع برق وارد کرده و باعث برخی از خاموشی‌های ناخواسته در شبکه می‌شود.
وی ادامه داد: کاهش خاموشی‌ها، بهبود ولتاژ شبکه، کاهش خسارت لوازم الکتریکی مشترکان و شناسایی و جمع‌آوری برق‌های غیرمجاز از مزایای جمع‌آوری ماینرهاست.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: امروزه متداول شده که دستگاه‌های ماینر به خانه‌ها رسیده که نه تنها کارایی ندارند و استفاده‌کنندگان از آن سودی حاصل نمی‌کنند بلکه مصرف برق بالایی دارد و به زودی نیز از رده خارج می‌شوند ضمن اینکه برای همسایگان نیز خسارت به همراه خواهد داشت.
معتمدی زاده افزود: ما در صورت شناسایی ماینرهای غیرمجاز به قیمت صادراتی هزینه برق را از آنها دریافت می‌کنیم و مشمول جریمه استفاده غیرمجاز از شبکه برق نیز خواهند شد و بعد از معرفی به دادگاه، جرایم اخذ و هزینه سنگینی پرداخت خواهند کرد.
وی از مردم خواست برای تولید رمزارز از مشاوران استفاده کنند و به صورت قانونی و بعد از اخذ مجوز از وزارت صمت اقدام به تولید کنند، خرده‌ماینرها نیز در سایت‌های مربوطه ثبت‌نام کنند و در غیر این صورت با مجازات سنگین مواجه خواهند شد.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today