باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از درخشش و راه یابی ۷ نفر از دانش آموزان استان به مرحله نهایی دوازدهمین دوره المپیاد نانو و کسب رتبه اول کشوری خبر داد.

رشید قربانیف مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با تبریک موفقیت دانش آموزان مستعد و توانمند استان، اظهار کرد: باشگاه دانش آموزی نانوی کشور، سه شنبه ۲۰ مهر ماه ۱۴۰۰ اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی دوازدهمین دوره المپیاد نانو را اعلام نمود.
وی افزود: بر اساس نتایج اعلام شده، از تعداد ۳۰ دانش آموز برتر راه یافته به مرحله نهایی دوازدهمین دوره المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو از سراسر کشور که برای کسب مدال‌های این دوره رقابت خواهند کرد، استان کردستان با کسب ۷ جایگاه توانست برای پنجمین سال متوالی، رتبه اول کشوری را کسب نماید.
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان گفت: در این مرحله کردستان با ۷ برگزیده و دانش آموز راه یافته به مرحله نهایی المپیاد نانو ضمن حفظ صدر نشینی خود، رتبه اول کشوری را مجددا کسب کرد و استان آذربایجان شرقی با ۵ برگزیده در رتبه دوم، مازندران با ۳ برگزیده در رتبه سوم و استان‌های آذربایجان غربی، هرمزگان و اصفهان هر کدام با ۲ برگزیده در رتبه چهارم و استان‌های خراسان جنوبی، البرز، همدان، خراسان رضوی، تهران، یزد، سیستان و بلوچستان، خوزستان و قم هر کدام با ۱ برگزیده در رتبه پنجم قرار گرفتند.
قربانی در ادامه به معرفی دانش آموزان برگزیده استان در مرحله نهایی المپیاد نانو پرداخت و گفت: نیما معزی، سوران عباسی، دیاکو فاروقی و پدارم اسلام پناه از دبیرستان شهید بهشتی دو ناحیه دو سنندج، محمد سینا قادری از دبیرستان علامه حلی قروه، عمر شریفی از دبیرستان وحدت مریوان و کیمیا نیلی از دبیرستان فرزانگان دو ناحیه دو سنندج، هفت دانش آموزی هستند که موفق شدند به مرحله نهایی المپیاد راه یابند.
وی با تبریک این موفقیت ارزشمند به دانش آموزان برگزیده و خانواده‌های محترم آنان، از اهتمام مدیران و روسای آموزش و پرورش، معاونین ادارات، مدیران مدارس و پژوهش سرا‌های دانش آموزی، رابطین تخصصی نانو و به ویژه زحمات معلمان و دبیران تلاشگر استان تشکر و ابراز امیدواری کرد، بار دیگر دانش آموزان نخبه، مدال‌های خوش رنگ برای استان عزیز و فرهنگی کردستان کسب نموده و افتخار آفرین شوند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online