تسنیم/ فرمانده انتظامی کردستان از کاهش ۵۰درصدی شکایت مردمی و افزایش رضایت‌مندی مردم از پلیس در استان خبر داد.

سردار علی آزادی، فرمانده انتظامی کردستان اظهار کرد: از حمایت‌های همیشگی نماینده محترم ولی‌فقیه در استان از مجموعه انتظامی کردستان، صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنم.
وی با یادآوری اینکه شعار امسال ناجا «پلیس هوشمند و امنیت پایدار» است، گفت: پلیس همواره در خدمت و در کنار مردم است.
فرمانده انتظامی کردستان از افزایش 3 درصدی وقوع سرقت در شش ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: آمار این جرم در سطح کشور 11 درصد بوده و 83 درصد از سرقت‌ها در کردستان منجر به کشف شده که این آمار هم در کشور 78 درصد است.
وی با اشاره به افزایش 31 درصدی جرائم سایبری و افزایش 36 درصدی کشفیات این حوزه از ابتدای سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان افزود: 95درصد از تخلفات این حوزه منجر به کشف شده که 51درصد جرائم فضای مجازی مربوط به حوزه مالی، 29درصد جرائم اخلاقی و 20 درصد سایر جرایم است.
سردار آزادی از کشف 856 کیلوگرم موادمخدر و بازداشت 960 نفر معتاد متجاهر از ابتدای سال‌جاری تاکنون در کردستان خبر داد و بیان کرد: جولان معتادان متجاهر در سطح شهرهای استان به دلیل نبود مرکز ترک اعتیاد اجبادی است چراکه در استان مرکز خوداختیاری داشته و ظرفیت آن هم محدود است.
وی از پیگیری اجرای ماده 16 برای راه‌اندازی مرکز ترک اعتیاد اجباری در استان خبر داد و اذعان کرد: علی‌رغم همه پیگیری‌های انجام شده، تاکنون هیچ سازمان و اداره‌ای تقبل احداث این مرکز را برعهده نگرفته است.
فرمانده انتظامی کردستان از کشف 271 میلیارد تومان انواع کالای قاچاق در شش ماهه نخست سال‌جاری در استان خبر داد و اذعان کرد: متأسفانه در زمینه کنترل تصادفات موفق نبوده‌ایم چراکه در طول این مدت آمار تصادفات 25درصد افزایش یافته اما این آمار نسبت به سه سال گذشته کاهشی بوده است.
وی از کاهش 50درصدی شکایت مردمی از کارکنان پلیس و افزایش رضایتمندی خبر داد و یادآور شد: باید درون سازمان پاک و عاری از هرگونه تخلف و فساد باشد.
سردار آزادی با یادآوری اینکه رهبر معظم انقلاب نیروی انتظامی را از ستون‌های امنیت در کشور خواندند و با تقدیر از کمک نیروی انتظامی به دستگاه‌های متصدی خدمات مردمی از جمله در مقابله با کرونا، بر ارتقای سطح خدمتگزاری و انجام وظیفه در این نیرو تأکید فرمودند که مجموعه انتظامی کردستان برای تحقق این امر، همه توان و ظرفیت خود را به‌کار گرفته است.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online