ایسنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۳۵۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون در استان خبر داد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: در حال حاضر ۸۸۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: در حال حاضر در سنندج ۵۴۲ نفر، سقز ۶۲ نفر، مریوان ۱۰۷ نفر، قروه ۳۶ نفر، بیجار ۱۶ نفر، کامیاران ۳۹ نفر، دیواندره ۶ نفر، بانه ۵۴ نفر، دهگلان ۱۶ نفر و در سروآباد ۴ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۸۹ بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.
رضاعی از مرگ ۵ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۱۷۲۰ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۷۲۹ نفر در سنندج، ۲۸۵ نفر در سقز، ۱۴۲ نفر در قروه، ۹۴ نفر در کامیاران، ۱۲۳ نفر در بانه، ۸۸ نفر در دیواندره، ۷۱ نفر در بیجار، ۱۶۱ نفر در مریوان، ۲۳ نفر در دهگلان و ۴ نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.
وی خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online