باشگاه خبرنگاران/ مدیرشبکه بهداشت ودرمان شهرستان ایوان از پلمب دو مرکز غیرمجاز آرایشی، بهداشتی به دلیل دخالت درامور پزشکی درشهرستان ایوان خبر داد.

دانش نژاد، مدیرشبکه بهداشت ودرمان شهرستان ایوان بیان داشت: دخالت آرایشگاه‌ها در امور پزشکی به هر نحوی ممنوع و آن را تخلف می‌دانیم، و دراین راستا باهمت کارشناسان نظارت بر درمان دانشگاه، شبکه بهداشت ودرمان شهرستان و اماکن نیروی انتظامی دو مرکز غیرمجاز(آرایشگاه زنانه) درتاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۱در شهرستان به علت دخالت در امور پزشکی و بی توجهی به اصول بهداشتی پلمب شدند.
او افزود: این آرایشگاه‌ها در محله‌هایی ازشهرستان ایوان قرار گرفته و به دلیل دخالت در امور پزشکی و اقداماتی همچون انواع اعمال جراحی بر روی پوست و بدن برای مراجعین خانم پلمب شدند.
دانش نژاد خاطرنشان کرد: صورت عضو مهمی از بدن انسان است که شریان‌ها و عصب‌های زیادی دارد و بار‌ها مشاهده شده که با تزریق غیر اصولی ژل- بوتاکس و یا اعمال دیگر و برخورد سوزن با این شریان‌های مهم اطراف آن دچار مردگی بافت گردیده و یا در برخی موارد وارد شدن آسیب‌های جدی به اعصاب بینایی، سبب کور شدن کامل فرد شده است.
او اضافه کرد: از طرفی در این مکان‌ها به دلیل رعایت نکردن شرایط بهداشتی امکان ابتلا به انواع بیماری‌های عفونی از قبیل هپاتیت و ایدز نیز وجود دارد لذا از همه افراد تقاضا داریم درصورت نیاز به دریافت خدمات پزشکی حتما به پزشک متخصص مراجعه کرده تا در شرایط کاملا ایمن و بهداشتی تحت درمان قرار گیرند.
دانش نژاد افزود: همچنین از همه افراد درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موارد را با شماره تلفن ۳۳۲۳۶۲۰۰واحد نظارت بردرمان و یا واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت ودرمان شهرستان اطلاع دهند.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/