تسنیم/ تعداد بستری‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان سمنان کاهش یافته است.

نوید دانائی، رئیس دانشگاه علوم پزشکیاستان سمنان پیرامون آخرین آمار شیوع بیماری کرونایی گفت: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون 44 هزار و 670 مورد مثبت بیماری کرونابر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی پی.سی.آر در مجموعه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند.
وی تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته(از بیستم الی بیست و یکم مهر ماه سال جاری) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 15 بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-19 در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان افزود: بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کروناتاکنون به 9 هزار و 955 نفر رسیده است و 34 هزار و 715 بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.
دانائی ادامه داد: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید19 از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه به  هشت هزار و 725 نفر رسید.
مصطفی مرادی، رئیس کمیته بهداشت و سلامت ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان اظهار داشت: کمبودهای درمانی و بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان سمنان در کمیته بهداشت و سلامت ستاد مدیریت مقابله با کرونا در این استان مورد پیگیری قرار گرفته است.
وی افزود: در حوزه مدیریت اجتماعی بیماری برنامه‌های مختلفی با استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد انجام شده است.
رئیس کمیته بهداشت و سلامت ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان تأکید کرد: مسائل و مشکلات بهداشت روان در دوران کرونا و پسا کرونا در دستور کار این ‌کمیته است.آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today