مهر/ مدیر اداره پرستاری علوم پزشکی خراسان شمالی نرخ پرستار به تخت در کشور را ۱.۵ و در استان ۰.۹ عنوان کرد و گفت: باید سهمیه جذب بیشتری به استان های محروم تخصیص داده شود.

رضا فانی، مدیر اداره پرستاری علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار کرد: خراسان شمالی با کمبود پرستار مواجه است و در حالی که نرخ کشوری پرستار به تخت ۱.۳ تا ۱.۵ است این رقم در استان ۹ دهم می‌باشد.
وی با بیان این که مشکل کمبود پرستار کشوری است، گفت: سال گذشته بخش درمان از استخدامی‌های وزرات بهداشت ۱۸۰ نفر سهمیه داشت که ۹۰ نفر آن پرستار بودند و از امروز ابلاغ شروع به کار آن‌ها صادر می‌شود.
مدیر اداره پرستاری علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان این که دانشگاه علوم پزشکی جهت جبران کمبود پرستار به ویژه در زمان پیک به تمدید طرح ۱۰۰ پرستار اقدام کرده است، افزود: با این حال با توجه به این که استان‌های محروم و دانشگاه‌های کوچک دارای ضریب پایین‌تری هستند درخواست داریم که وزارت بهداشت و سازمان امور استخدامی در زمان برگزاری آزمون‌ها سهمیه بیشتری را به دانشگاه‌های کوچک‌تر بدهند تا تعادل شاخص نیروی انسانی در همه دانشگاه‌ها به یک سطح برسد.
فانی درباره افزایش اضافه کاری در بیمارستان‌ها بیان کرد: بیش از ۷۰ تا ۸۰ درصد نیروی پرستاری در بیمارستان‌ها را پرستاران خانم تشکیل می‌دهند؛ آنها وظایفی از جمله مادری و همسری را نیز به عهده دارند.
وی با بیان این که نبود نیروی کافی باعث می‌شود بیمارستان‌ها اضافه کاری و شیفت‌های طولانی مدت برای پرستاران در نظر بگیرند، گفت: این موضوع علاوه بر اینکه برای تمام پرستاران آسیب زننده است؛ برای پرستاران خانم به مراتب آسیب بیشتری دارد و باعث ایجاد فرسودگی و مشکلات خانوادگی می‌شود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today