ایمنا/ رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری اهواز گفت: اکثر هتل ها و بیمارستان های اهواز فاقد استانداردهای ایمنی لازم هستند و هیچ تاییدیه‌ای از سازمان آتش نشانی دریافت نکرده‌اند.

ابراهیم قنبری، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز اظهار کرد: همه مکان‌های عمومی و شهروندی باید دارای تاییدیه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی باشند، در بازدیدهای صورت گرفته تذکرات لازم به مجموعه‌هایی که نکات ایمنی را رعایت نکرده‌اند، داده شده است.
وی اضافه کرد: با این حال بیشتر هتل‌ها و بیمارستان‌های اهواز در شرایط ایمنی خوبی نیستند، استانداردهای ایمنی لازم را ندارند و هیچ تاییدیهای از سازمان آتش نشانی دریافت نکرده‌اند، مراکز خرید(سیتی سنترها) نیز در همین شرایط قرار دارد و اگر حادثه‌ای رخ دهد دچار مشکل می‌شویم.
رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری اهواز گفت: با توجه به اینکه پیشگیری بسیار به صرفه تر از هزینه کرد جبران حوادث است در تلاش هستیم با آموزش‌های لازم از وقوع حوادث جلوگیری کنیم بر همین اساس دو نوع آموزش شهروندی و کارمندی را در دستور کار خود قرار داده. ایم.
قنبری اضافه کرد: در زمینه آموزش شهروندی بیش از ۱۰ هزار بروشور آموزشی تهیه و توزیع شده است، همچنین تفاهم نامه‌ای با آموزش و پرورش به امضا رسید که در آن همکاران سازمان با حضور در مدارس از شرایط ایمنی بازدید و آموزش‌های لازم در حوزه خدمات ایمنی را به دانش آموزان می‌دهند.
وی اضافه کرد: برای نخستین بار در کشور در حوزه آموزش شهروندی یک کتاب مرجع آموزش نکات ایمنی برای سنین سه تا ۱۲ سال با عنوان «یاد بگیریم نسوزیم» ترجمه و رونمایی شد.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today