مهر/ نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی از معرفی ۲ گزینه بومی و ۳گزینه غیربومی برای استانداری خراسان شمالی به وزارت کشور خبر داد و گفت: نظر نمایندگان جنبه مشورتی دارد و تصمیم گیر نهایی وزارت کشور است.

سید محمد پاکمهر، نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نمایندگان مجلس هیچ گاه قصد دخالت در انتخاب مسئولان مختلف را ندارند اما ارائه پیشنهاد و مشورت با معرفی شخصیت‌ها در بین همه نمایندگان مرسوم است.
وی ادامه داد: بر این اساس مجمع نمایندگان خراسان شمالی ۳ گزینه بومی و ۲ گزینه غیر بومی را بنا به درخواست وزارت کشور برای سکان هدایت استان معرفی کرده‌اند تا در صورت صلاح دید، استاندار از بین این افراد انتخاب شود.
نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه معرفی این گزینه‌ها لزوماً منجر به انتخاب استاندار نمی‌شود، افزود: وزارت کشور طبق قوانین می‌تواند گزینه مد نظر خود را انتخاب کند.
پاکمهر تصریح کرد: امیدواریم وزارت کشور با توجه به محرومیت خراسان شمالی، گزینه‌ای توانمند، کارآمد، شایسته و دلسوز با نگاه مدیریت جهادی و انقلابی را برای این پست انتخاب کند.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: نیروی انسانی یکی از مهمترین سرمایه‌های ماندگار و ارزشمند هر جامعه است؛ بر این اساس در نظر مشورتی مجمع نمایندگان برای انتخاب استاندار، گزینه بومی حق تقدم دارد.
وی با اشاره به شاخص‌های ضعیف اقتصادی در استان، بیان کرد: استاندار آتی باید با رویکرد تحولی در حوزه اقتصادی و معیشتی و اشتغال و کار آفرینی معرفی شود.
پاکمهر افزود: نمایندگان استان نیز وحدت خوبی داشته و به دنبال توسعه استان هستند؛ اما متأسفانه برخی عوامل در فضای مجازی دنبال تفرقه و تخریب نمایندگان هستند و مطالبی کاملاً خلاف واقع منتشر کرده و فضای رسانه‌ای را مسموم می‌کنند.
نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی گفت: اخیراً عده‌ای راوی اخبار کذب هستند و با بی تقوایی تمام، دروغ و غیبت و تهمت و افترا، این گناهان کبیره را ظاهراً ثواب تلقی نموده و به خورد جامعه می‌دهند و تخریب نان سفره عده‌ای و برخی در فضای مجازی و رسانه شده است.
وی بیان کرد: اما معتقدم مردم شریف و نجیب استان و حوزه انتخابیه بهترین قاضی و داور شناخت خادمان دلسوز واقعی و سخت کوش خود هستند و از هیچ تلاش و پیگیری خدمتگزاران نظام غافل نخواهند بود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today