باشگاه خبرنگاران/ فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از عملیات مسلحانه شب گذشته تکاوران انتظامی استان با قاچاقچیان مواد مخدر در محور "ایرانشهر به مهرستان" خبر داد و گفت: در این درگیری سنگین ۵۳۰ کیلوگرم تریاک و حشیش کشف شد.

سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اشراف اطلاعاتی خود به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی قصد انتقال محموله بزرگ مواد مخدر از مناطق مرزی استان به شهرستان‌های "ایرانشهر" و "مهرستان" و سپس قاچاق آن به نقاط مرکزی کشور را دارند.
وی افزود: در همین رابطه شب گذشته جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان ایرانشهر با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در قالب چند تیم عملیاتی به رصد و کنترل مسیر تردد قاچاقچیان پرداخته و سرانجام اعضای این باند مسلح را که با دو دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ در حال جا به جایی محموله مواد مخدر، در محور اصلی "ایرانشهر-مهرستان"بودند شناسایی و به آن‌ها دستور ایست دادند.
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سوداگران مرگ با مشاهده عوامل انتظامی بدون توجه به اخطار‌های صادره، به سمت آن‌ها تیراندازی و با سرعت به یک مسیر فرعی تغییر مسیر دادند که پس از طی مسافتی بر اثر آتش پر حجم تکاوران پلیس عرصه را بر خود تنگ دیده و با رها کردن خودرو‌های حامل مواد به ارتفاعات منطقه متواری شدند.
طاهری بیان کرد: تکاوران پلیس در این عملیات مقتدرانه یک نفر از قاچاقچیان را دستگیر و در بازرسی از خودرو‌های توقیفی آنان، مقدار ۳۵۶ کیلو و ۹۰۰ گرم تریاک و ۱۷۳ کیلو و ۶۰۰ گرم حشیش مجموعا به مقدار ۵۳۰ کیلو و ۵۰۰ گرم به همراه یک قبضه سلاح کلاش با ۲۳ فشنگ جنگی کشف کردند.
وی با اشاره به ادامه تحقیقات برای دستگیری دیگر اعضای متواری این باند، خاطرنشان کرد: مأموران نیروی انتظامی استان در گلوگاه‌ها و ورودی‌های قاچاق مواد افیونی حضوری فعال دارند و در راه مبارزه با این پدیده شوم و خانمان سوز از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today