صدا و سیما/ در یک سال گذشته، ۳٠٠ کالای غیراستاندارد در بازار کهگیلویه و بویراحمد شناسایی و جمع آوری شد.

بهمن رحمتی، مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد گفت: هزار و ۱۵ مورد بازرسی فنی در یک سال گذشته با آزمون ۸٠٠ کالا عملیاتی شده و در بخش بازار نیز طرح طاها با محوریت بازرسی و نمونه برداری انجام شده  است که ۳٠٠ مورد کالای غیر استاندارد از بازار استان جمع آوری شد.
وی با اشاره به اینکه طی یکسال گذشته تدوین، تجدیدنظر و بازنگری ۱۵۱ استاندارد ملی انجام شده است، افزود: ۱۷ هزار و ۶٠٠ نفر ساعت آموزش در بخش‌های درون و برون سازمانی انجام گرفت.
مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: طی یکسال گذشته ۸٠ فقره صدور پروانه استاندارد در استان داشتیم و هیچ واحد تولیدی مشمول، حق تولید انبوه و فروش بدون پروانه استاندارد را ندارد.
رحمتی با اشاره به استاندارد آسانسورها بیان کرد: در یکسال گذشته ۶۶ گواهینامه ایمنی آسانسور برای ساختمان‌ها صادر شده است.
وی ادامه داد: در شهرستان گچساران، شهرداری دوگنبدان همکاری مناسبی نداشته و پایان کارها بدون صدور مجوز ایمنی آسانسور صادر می‌شود.
مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد با ابراز نگرانی در خصوص غیراستاندارد بودن برخی آسانسورها در استان گفت: هیچ‌گونه درخواست صدور مجوز استاندارد در سه سال اخیر در حوزه شهرداری دوگنبدان انجام نشده است.
رحمتی به وجود ۳٠ جایگاه CNG در استان اشاره کرد و افزود: هم اکنون ۲۸ جایگاه فعال هستند که و در حال حاضر ۱٠٠ درصد جایگاه‌های CNG استان تاییدیه استاندارد دارند.
وی با بیان اینکه ۳ جایگاه سوخت LPG استان دارای پروانه استاندارد هستند، افزود: همچنین استفاده از سوخت LPG برای خودرو ممنوع است.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today