تسنیم/ رئیس‌کل دادگستری کردستان با اشاره به جوسازی‌های اخیر رسانه‌های معاند درباره بحث فوت دختر سنندجی، گفت: در این زمینه پرونده‌ای در دادگستری سنندج ثبت شده و در حال تکمیل تحقیقات است و بحث خودسوزی یا خودکشی وی مطرح است که در صورت اثبات، جزئیات آن از طریق رسانه‌های معتبر اطلاع‌رسانی خواهد شد.

حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی، رئیس‌کل دادگستری کردستان ورود دستگاه قضایی به مشکلات جزئی جامعه از دوران تحول تاکنون را حائز اهمیت توصیف و اظهار کرد: سالیانه به‌طور متوسط 15 تا 20 درصد ورودی پرونده‌ها به دادگستری کردستان افزایش داشته است.
وی افزود: در 10 ماه اخیر بیش از 440 هزار پرونده در محاکم قضایی استان ثبت شده و در همین مدت بیش از 17 هزار پرونده با زحمات قضات و کارکنان دادگستری از کل موجودی پرونده‌های دادگستری کردستان کسر شده است.
رئیس‌کل دادگستری کردستان با تأکید بر اینکه تمام نهادها و ادارات اجرایی باید در جهت کاهش ورودی پرونده به دادگستری تلاش کنند، گفت: انتظار اصلی مردم از دستگاه قضایی، تسریع و دقت در رسیدگی به پرونده‌ها و تامین امنیت و حقوق عامه است.
حسینی بر ضرورت مبارزه قاطع با قاچاق به ویژه مشروبات الکلی در سطح استان و شهرستان سروآباد تأکید و بیان کرد: دستگاه قضایی استان به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین ارکان نظام، تمام تلاش خود را در جهت برخورد با مخلان امنیت کرده و در این راستا از هیچ اقدامی دریغ نخواهد کرد.
وی با اشاره به جوسازی‌های اخیر رسانه‌های معاند درباره بحث فوت دختر سنندجی یادآور شد: در این زمینه پرونده‌ای در دادگستری سنندج ثبت شده و در حال تکمیل تحقیقات است و بحث خودسوزی یا خودکشی وی مطرح است که در صورت اثبات، جزئیات آن از طریق رسانه‌های معتبر اطلاع‌رسانی خواهد شد.
رئیس‌کل دادگستری استان کردستان با یادآوری فرموده پیامبر اعظم(ص) «سید القوم خادمهم»؛ رئیس و مسئول هر قوم و ملتی خدمتگزارترین آن جامعه است، یادآور شد: مسئولان نظام جمهوری اسلامی باید با گره‌گشایی از مشکلات مردم به این فرموده عمل کنند.
در پایان این مراسم از زحمات «حسین سراجی» با اهدای لوح، تقدیر و «حجت‌الاسلام فرهاد عاصمی» به عنوان رئیس جدید دادگستری سروآباد و «عمران جهانی» به عنوان دادستان جدید این شهرستان معرفی شد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online