ایرنا/ فرمانده انتظامی بجستان از کشف ۶۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در این شهرستان خراسان رضوی در نیمه نخست سال جاری خبر داد.

سرهنگ حسن آزادی‌خواه، فرمانده انتظامی بجستان روز پنجشنبه به مناسبت هفته نیروی انتظامی با اشاره به اندک افزایش میزان سرقت در بجستان از ۹۳ مورد شش ماهه نخست پارسال به ۹۷ مورد در سال جاری بیان داشت: امسال ۷۴ مورد سرقت در این شهرستان کشف شده است که این میزان طی همین مدت در سال قبل ۷۳ مورد بوده است.
وی با اشاره به اینکه بیشتر سرقتهای بجستان را سرقتهای خُرد تشکیل می دهد، ادامه داد: ۴۵ نفر دزد در سال جاری و ۳۵ نفر هم در مدت مشابه سال قبل در این شهرستان دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی بجستان  گفت: نصب دوربین های پایش تصویری در روستاها و استفاده از ظرفیت گشت های رضویون بسیج در کنار گشت های انتظامی، نقش مهمی در کشف سرقتها  داشته است و نصب این دوربین ها در سطح بازار در صورت استقبال متصدیان واحدهای صنفی عاملی بازدارنده در کاهش سرقت و افزایش کشف آن دارد.
وی اضافه کرد: تعداد فوتی های ناشی از سوانح رانندگی در بجستان که پارسال ۶ نفر بود امسال به ۹ نفر رسیده است که همه  تصادفات منجر به فوت در محورهای مواصلاتی اصلی این شهرستان اتفاق افتاده است.
وی گفت: با توجه به قرار گرفتن بجستان در مسیر ورودی استانهای مرکزی و جنوبی به استان خراسان رضوی، همه ساله و از جمله تعطیلات عید نوروز تعداد زیادی مسافر و وسائل نقلیه از محورهای مواصلاتی این شهرستان عبور می کنند و عمده تصادفات و به خصوص منجر به فوت بر اثر واژگونی ناشی از خستگی و خواب آلودگی اتفاق می افتد و اورژانس هوایی نقش مهمی در سرعت دادن به امدادرسانی و نجات جان مصدومان سوانح جاده ای داشته است.
وی از جمله برنامه های هفته گرامیداشت نیروی انتظامی در بجستان را برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی، جلسات شورای اداری و تجلیل از خانواده معظم شهدا و ایثارگران و پرسنل کوشا و پلیس افتخاری، برپایی رقابتهای ورزشی دوچرخه سواری و والیبال، جلسه های پرسش و پاسخ مردمی و شورای معتمد پلیس، دیدار با ائمه جمعه و علما و طلاب حوزه علمیه ذکر کرد.
مرکز شهرستان بجستان در ۲۷۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar