تسنیم/ رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز از کشف ۶تن مواد مخدر در این استان در ۶ ماهه سال جاری خبر داد و گفت: ۶ تن مواد مخدر در خارج از استان کشف کردیم.

سرهنگ علی سلیم‌پور، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز با بیان اینکه در حوزه مبارزه با مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون توفیقات خوبی حاصل شده است، اظهار کرد: در 6 ماهه گذشته موفق به کشف 12 تن مواد مخدر شده‌ایم که البته حدود 6 تن در خارج استان و در قالب عملیات مشترک با دیگر نقاط بوده است.
وی افزود: تحت این اقدامات قاچاقچیانی که حتی در نقاط صفر مرزی قصد بارگیری محموله‌های مخدر و ورود آن را به پایتخت و کرج دارند، در همان‌جا شناسایی و دستگیر شدند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر البرز با اعلام اینکه کشفیات انجام‌شده در استان توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر البرز از ابتدای سال جاری تاکنون مشتمل بر 5 تن تریاک، یک تن و 350 کیلوگرم حشیش، 369 کیلوگرم هروئین بوده است، اضافه کرد: کشفیات مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا امروز نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد رشد داشته است.
سرهنگ سلیم‌پور با ابراز اینکه بازداشت قاچاقچیان 5 درصد رشد بیشتری به‌نسبت سال گذشته داشته است، عنوان کرد: 263 نفر قاچاقچی هم در 6 ماهه ابتدای سال جاری در البرز دستگیر شدند.
وی در زمینه دستگیری توزیع‌کنندگان خرد مواد مخدر هم توضیح داد: در این قالب حدود سه هزار نفر در سال جاری دستگیر شده‌اند و 80 درصد رشد در این مورد نسبت به مدت مشابه سال قبل حادث شده است و کاری جهادی در این زمینه انجام شد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز با اشاره به اینکه در یک ماه گذشته بیش از 400 معتاد متجاهر در سطح استان با همکاری دادستانی، استانداری و شورای هماهنگی با مواد مخدر البرز و سایر دستگاه و نهادهای مسئول در این زمینه جمع‌آوری شده‌اند، گفت: مرکز ماده 16 ویژه پذیرش معتادان متجاهر در ماهدشت کرج راه‌اندازی شده است که اقدامی بسیار مؤثر است.
سلیم‌پور تصریح کرد: خوشبختانه ظرفیت خوبی در زمینه جمع‌آوری سریع معتادان متجاهر وجود دارد اما باید تعداد مراکز ویژه نگهداری و بازپروری آنها در استان بیشتر شود، اکنون ظرفیت پذیرش 400 تا 500 نفر در مرکز ماده 16 استان وجود دارد، این تعداد پذیرش شده‌اند و امید است بعد از بازپروری در مدت زمان کوتاهی بتوانند به آغوش خانواده خود بازگردند.
وی در پاسخ به این پرسش که میان دستگیرشدگان در رابطه با مواد مخدر اتباع خارجی هم دیده می‌شوند، خاطرنشان کرد: بله چندین مورد داریم اما نه به‌عنوان عناصر اصلی فروش مواد مخدر و قاچاقچیان آن بلکه گاهی در قالب خرده‌فروش و در برخی موارد به‌عنوان مصرف‌کننده مواد دستگیر شده‌اند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday