تسنیم/ مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: صبح امروز زاهدان با دمای چهار درجه سلسیوس بالای صفر چهارمین مرکز استان سرد کشور شد.

محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: صبح امروز زاهدان با دمای چهار درجه سلسیوس بالای صفر چهارمین مرکز استان سرد کشور شد.
وی گفت: کمینه دمای امروز زاهدان حدود 11 درجه سردتر از تهران و هشت درجه سردتر از تبریز و هفت درجه سردتر از اراک و کرمانشاه بوده است.
حیدری ادامه داد: دمای زاهدان نسبت به اوایل هفته حدود هشت درجه سلسیوس سردتر شده و امروز سومین روز متوالی است که دمای آن به چهار درجه سلسیوس یا پایین تر از آن می‌رسد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: در شمال استان نیز کاهش دما ادامه یافت و زابل سردترین روز خود از ابتدای سال تاکنون را تجربه کرد.
حیدری تصریح کرد: کمینه دمای امروز زابل به 6.8 درجه سلسیوس رسید که حدود هشت درجه سردتر از اوایل هفته است.
وی خاطرنشان کرد: در شبانه روز گذشته دمای هوا در سواحل جنوب استان به نسبت متعادل و با نوسانات کم همراه بود به نحوی که کمینه دمای چابهار در صبح امروز به 26.4 درجه سلسیوس رسید که کمتر از دو درجه خنک تر از اوایل هفته است.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از امروز به صورت موقت دمای هوای شمال استان افزایش می‌یابد.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today