ایسنا/ رئیس شبکه بهداشت و درمان خدابنده گفت: با استقبال خوبی که از واکسیناسیون در این شهرستان وجود دارد، بیش از ۹۰ درصد مادران باردار واکسینه شده‌اند.

ایرج کریمی‌فر، رئیس شبکه بهداشت و درمان خدابند با اشاره به آخرین وضعیت کرونا و واکسیناسیون در خدابنده، اظهار کرد: در آخرین رنگ‌بندی کرونایی شهرستان‌های کشور، خدابنده در وضعیت زرد قرار دارد.
وی با بیان اینکه آمار کرونا در این شهرستان با شیب کمی در حال کاهش است، تصریح کرد: خوشبختانه استقبال از واکسیناسیون نیز در خدابنده چه در نقاط شهری و چه در نقاط روستایی مطلوب بوده و در این حوزه نیز از جایگاه خوبی در استان برخورداریم.
این مسئول با یادآوری اینکه میانگین واکسیناسیون در این شهرستان حدود ۸۱ درصد است، یادآور شد: خوشبختانه در گروه بالای ۱۲ سال بیش از ۸۰ درصد جمعیت شهرستان واکسینه شده و بیش از ۹۰ درصد زنان باردار نیز که جزو گروه‌های پرخطر محسوب می‌شوند نیز در برابر این ویروس واکسینه شده‌اند.
وی با اشاره به واکسیناسیون ۹۰ درصدی گروه‌های پرخطر این شهرستان در برابر این ویروس، اضافه کرد: مهم‌ترین نتیجه واکسیناسیون به ویژه در گروه‌های پرخطر و سالمندان این است که نسبت مرگ و میرهای خدابنده در این موج نسبت به موج‌های قبلی به شدت کاهش یافته است.
کریمی‌فر با بیان اینکه در واکسیناسیون افرادی که در روستاها نیز ساکن هستند مشکلی وجود ندارد، بیان کرد: خوشبختانه در حال حاضر خدابنده دارای ۱۴۰ خانه بهداشت و پایگاه سلامت است که در این حوزه خدابنده بیشترین خانه‌ بهداشت را در کل استان دارد و به همین علت در پوشش واکسن برای روستاها مشکلی وجود ندارد، علاوه بر این فاصله روستاهای قمر با روستاهای اصلی نیز بسیار اندک است و افراد با سهولت می‌توانند برای واکسیناسیون به روستاهای اصلی مراجعه کنند.
 
  
  
 

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today