ایرنا/ استاندار همدان با تاکید بر فراوانی کالاهای اساسی در انبارهای استان به مردم استان اطمینان خاطر داد هیچ کمبودی در زمینه ذخیره سازی اقلامی مانند گوشت مرغ، برنج، شکر و روغن نداریم و دلیلی برای افزایش قیمت این کالاها نیز وجود ندارد.

سیدسعید شاهرخی، استاندار همدان در این باره اظهار کرد: تنظیم بازار، تامین کالاهای اساسی و کاهش تورم از موضوعات مهم و مورد تاکید رئیس جمهوری است و در استان همدان اقدامات خوبی در این راستا انجام شده است.
وی با اشاره به ذخیره کافی اقلام اساسی در انبارهای استان همدان، گفت: ۱۴۰ هزار تن گندم، ۷۵۰ هزار تن برنج، بیش از هزار تن مرغ منجمد، پنج هزار تن روغن خام و ۷۵۰ تن شکر در انبارهای استان موجود است و این میزان به مرور افزایش می‌یابد.
استاندار همدان بر توزیع به موقع این کالاها تاکید کرد و خواستار تشدید بازرسی ها و تقویت نظارت بر قیمت‌ها و کمیت و کیفیت عرضه این محصولات تا رسیدن به دست مصرف کنندگان شد.
شاهرخی خاطرنشان کرد: مرغ زنده به اندازه کافی در کشتارگاه های استان کشتار می‌شود و دلیلی برای کمبود در سطح بازار وجود ندارد و این ماده غذایی باید دقیق و متوازن در مناطق مختلف شهر توزیع شود.
او از تعزیرات حکومتی خواست همچون گذشته با متخلفان و اخلالگران بازار به ویژه در زمینه محصولات مرغ و تخم‌مرغ برخورد قاطع داشته باشد تا حقوق مصرف کنندگان و حق اصناف پاکدست و درستکار حفظ شود.
رئیس کارگروه تنظیم بازار استان همدان همچنین به اصلاح قیمت نان و درخواست فعالان این صنف اشاره کرد و افزود: با اصلاح قیمت نان به شرط اخذ مجوز از مرکز موافق هستیم اما کیفیت نان نیز باید بهبود یابد.
وی تصریح کرد: طبق گزارش جهادکشاورزی نهاده های دامی به اندازه لازم در استان وجود دارد و باید از ظرفیت ریلی استان همدان برای حمل و نقل این محموله ها بیشتر استفاده شود.
شاهرخی تاکید کرد: باید از تمام ظرفیت مرغداری های استان برای جوجه ریزی و تولید مرغ استفاده شود تا علاوه بر حفظ حقوق فعالان این صنف، امنیت غذایی مردم در ماه های آتی نیز تامین شود.
  
  

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today