صدا و سیما/ نخستین محموله جدید واکسن کرونا با نام پاستو کووک وارد چهارمحال و بختیاری شد.

راشد جزایری، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: نخستین محموله جدید واکسن کرونای اختصاصی گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال با نام پاستو کووک وارد استان شد.
وی افزود: از امروز ۲۲ مهر ۱۴۰۰، دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال در شهرستان‌های شهرکرد، بروجن و فارسان علاوه بر واکسن سینوفارم می‌توانند واکسن پاستو کووک را که در سه نوبت تزریق می‌شود، دریافت کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد عنوان کرد: همچنین دُز سوم(یادآور) کادر بهداشت و درمان که در بهمن و اسفند ۹۹ و فروردین ۱۴۰۰ واکسن خود را دریافت کرده‌اند، تزریق می‌شود.
جزایری افزود: واکسیناسیون آنفولانزا برای گروه‌های هدف، کادر بهداشت و درمان، افراد دارای بیماری سرکوب کننده، زنان باردار، جانبازان بالای ۵۰ درصد و شیمیایی و بیماران خاص از روز شنبه ۲۴ مهر در مراکز بهداشتی و درمانی با فراخوانی بهورزان و مراقبان سلامت انجام خواهد شد.
وی گفت: تاکنون ۸۷۰ هزار دُز واکسن کرونا به استان تحویل داده شده که ۸۰۰ هزار دُز آن به گروه‌های هدف تزریق شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ادامه داد: ۸۰ درصد شهروندان دُز اول و ۳۶ درصد هر دو دُز واکسن کرونا را در چهارمحال و بختیاری دریافت کرده اند.
جزایری گفت: همچنین واکسیناسیون کرونای دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال به پوشش ۶۱ درصدی در استان رسیده است و یک هفته دیگر این گروه سنی به طور کامل علیه کووید۱۹ ایمن می‌شوند.آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday