ایرنا/ رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری خانمیرزا از زخمی شدن یکی از ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان توسط قاچاقچیان چوب، در چهارشنبه شب خبر داد.

کشواد درویشی، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری خانمیرزا اظهار کرد: پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر اینکه قاچاقچیان چوب قصد قطع درخت و قاچاق آن را دارند، ماموران یگان حفاظت در منطقه مستقر شدند و در گشت‌های متعدد یک‌ دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ و دو نفر در هنگام قطع و بارگیری درختان بلوط، مشاهده شد.
وی گفت: این دو نفر قاچاقچی با مشاهده مامورن انتظامی و یگان منابع طبیعی خودرو را رها کرده و متواری شدند.
به گفته رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری خانمیرزا، این قاچاقچیان به درگیری با ماموران اداره منابع طبیعی شهرستان و یگان امداد پرداختند که در این درگیری یکی از ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی مجروح شد.
درویشی بیان کرد: ماموران کلانتری و یگان حفاظت منابع طبیعی مقداری از چوب‌های قطع شده را به اداره شهرستان منتقل کردند و صورتجلسه‌ای توسط عوامل انتظامی تنظیم شد.
به گفته وی، در این درگیری حمید موسوی، مامور یگان حفاظت اداره منابع طبیعی از ناحیه زانوی راست مجروح و توسط اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان لردگان منتقل و بستری شد.
رئیس اداره منابع طبیعی خانمیرزا گفت: از ابتدای سال جاری دو نفر ازماموران یگان حفاظت منابع طبیعی در درگیری با قاچاقچیان چوب مجروح شدند.
درویشی سودآور بودن قاچاق چوب را از مهمترین دلایل قاچاق این محصول جنگلی اعلام و عنوان کرد: قاچاقچیان چوب هر کیلوگرم چوب جنگلی بلوط را کیلویی ۶۰ تا ۷۰ هزار ریال به فروش می‌رساند.
وی از مردم استان خواست تا هر گونه تخلف در رابطه با جنگل‌ها و مراتع را با استفاده از سامانه ۱۵۰۴ و ۱۳۹ امداد جنگل و مرتع  و یا اطلاع به یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان‌ها گزارش دهند.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday