ایرنا/ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: یک دستگاه کامیون حامل ۱۰ تن محموله چوب بید قاچاق در این شهرستان توقیف شد.

مجید پاتو، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد اظهار کرد: این محموله که از نوع چوب بید در یک دستگاه کامیون بارگیری شده بود، با همکاری عوامل انتظامی در داخل شهر شناسایی و پس از بررسی و اطمینان از قاچاق بودن آن توقیف شد.
وی اضافه کرد: بار این محموله در یکی از شهرستان های اطراف بارگیری شده بود و صاحبان آن قصد داشتند که آن را از طریق محورهای مواصلاتی این شهرستان به مناطق دیگر کشور منتقل کنند.
پاتو بیان کرد: در این زمینه یک نفر دستگیر، یک دستگاه کامیون توقیف و با تشکیل پرونده به منظور سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد از مردم طبیعت دوست، همیاران طبیعت، دهیاران، شوراهای اسلامی شهر و روستا خواست تا برای مشارکت در حفاظت از منابع طبیعی، گزارش های خود را مبنی بر تخریب، تصرف و قطع غیرمجاز درختان را به شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
وی گفت: در این شهرستان بیش از ۱۹۷ هزار هکتار مراتع روستایی و ییلاقی و یک هزار هکتار جنگل وجود دارد که جنگل های مهاباد بیشتر در مناطق غربی و در روستاهای کاولان و کوران واقع شده است.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today