برنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: در بیست و چهار ساعت گذشته 60 بیمار جدید با ابتلا به کرونا در بیمارستانهای استان قزوین بستری شدند.

پیمان نامدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در این باره اظهارداشت: با بستری 60 بیمار جدید دیگر با ابتلا به ویروس کرونا در بیست و چهار ساعت گذشته تعداد افراد بستری در بیمارستانهای استان قزوین به 351 نفر رسید.
وی با بیان اینکه  5 نفر نیز در این مدت بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند، تصریح کرد: موارد قطعی ابتلا به ویروس کرونا به 302 نفر رسیده است و در حال حاضر 38 بیمار بدحال نیز در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند.
نامدار یادآورشد: همچنین با تلاش کادر درمانی در بیست و چهار ساعت گذشته 83 نفر از بیمارستانها ترخیص شدند.
وی اظهارداشت: از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون بیش از 41 هزار و 320 نفر با ابتلا به ویروس در بیمارستانها بستری شدند و دو هزار و 502 نفر بر اثر ابتلا به ویروس مهلک کرونا جان خود را از دست داده اند و موارد قطعی ابتلا نیز به 116 هزار و هشت نفر و موارد محتمل و مشکوک به 19 هزار و 671 نفر رسیده است.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون بیش از 32 هزار و 693 نفر با تلاش کادر درمانی و بهبودی از بیمارستانها ترخیص شده اند.
وی یادآور شد: در حال حاضر واکسن سینوفارم در دو نوبت اول و دوم در تمامی مراکز واکسیناسیون استان قزوین به متقاضیان تزریق می شود.
نامدار اظهار کرد: واکسن های برکت، آسترازنیکا و اسپوتنیک فقط برای دوز دوم به متقاضیان تزریق می شود.
وی بیان کرد: محموله واکسن ایرانی پاستوکوک به استان قزوین رسیده است و برای گروه های سنی 12 تا 17 سال تزریق می شود.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today