ایرنا/ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: ۱۸۱ متخلف زیست محیطی، شکار و صید در سطح استان قزوین طی نیمه نخست امسال شناسایی و دستگیر شدند.

مهدی طاهری فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین اظهار داشت: در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۰، ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان هنگام گشت، کنترل و اجرای قوانین و مقررات سازمان حفاظت محیط زیست که در مناطق و زیستگاه های حیات وحش منطقه به طور فیزیکی و شبانه روزی صورت گرفت، موفق به شناسایی و  دستگیری ۱۸۱ متهم و متخلف و تشکیل ۱۵۷ فقره پرونده تخلفات زیست محیطی شدند.
به گفته وی، از متخلفان دستگیر شده ۱۱۶ پرونده مربوط به تخلفات شکار و صید و تعلیف غیرمجاز و ۶۵ فقره نیز تخریب و آلودگی های محیط زیست بوده است.
طاهری یادآور شد: از متهمان حوزه شکار و صید ۲۴ قبضه سلاح شکاری و جنگی غیرمجاز(قاچاق)، ۳۰ قبضه سلاح شکاری مجاز و بیش از ۳۰۵ مورد ادوات شکار و صید کشف و ضبط شد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین اضافه کرد: شکار، صید و زنده گیری بیش از ۲۱۵ مورد از انواع پستانداران، پرندگان و ماهی ها که بعضی از گونه های شکاری و صید شده از جانوران حمایت شده بودند، کشف و ضبط و پرونده متهمان و متخلفان در این رابطه به مراجع قضایی ارسال شد.
وی تصریح کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان در انجام ماموریت های گشت، کنترل و پیشگیری از تخلفات ضمن دستگیری ۲۷ شکارچی قبل از اقدام به شکار و صید، در ۱۴ فقره آتش سوزی مراتع و مناطق حفاظت شده حاضر و به اطفاء حریق و کنترل آتش پرداختند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین خاطرنشان کرد: ماموران این حوزه با کمک همیاران و دوستداران محیط زیست به صورت مستمر و شبانه روزی نسبت به پایش محیط زیست و محیط‌های طبیعی اقدام کرده و ضمن جلوگیری از هرگونه شکار و صید، زنده گیری، تخریب، آلودگی محیط زیست و آتش سوزی های احتمالی نسبت به شناسایی افراد متخلف اقدام و برابر قانون برخورد می کنند.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today