مهر/ فرمانده انتظامی میامی، سرقت را یکی از مهمترین دغدغه‌های مردم شهرستان دانست و گفت: با جدیت پلیس خوشبختانه کشفیات سرقت در شش ماهه اول سال جاری ۴۱ درصد بیشتر شده است.

سرهنگ حسین عجم، فرمانده انتظامی میامی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال جاری از سوی پلیس این شهرستان، اظهار کرد: در شش‌ماهه نخست سال جاری در زمینه سرقت که یکی از بزرگترین دغدغه‌های مردم میامی است، شاهد رشد ۴۱ درصدی کشفیات نسبت به شش ماهه اول سال ۹۹ بوده‌ایم.
وی با بیان اینکه در مقوله مواد مخدر نیز ۱۸۷ درصد افزایش کشفیات طی 6 ماهه نخست سال جاری به ثبت رسیده است، تاکید کرد: در زمینه مقابله و دستگیری خرده فروشان که یکی از عامل‌های اصلی ارتکاب جرم در هر محله‌ای محسوب شده و متأسفانه تعدادشان هم اندک نیز نیست، در همین بازه زمانی رشد ۵۰ درصدی را شاهد بوده‌ایم.
فرمانده انتظامی میامی با بیان اینکه در بحث قاچاق که یکی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و سیاست‌های ناجا است، طی شش‌ماهه اول امسال شاهد افزایش ۳۸ درصدی پرونده‌های گشایش یافته در محدوده استحفاظی انتظامی شهرستان میامی بوده‌ایم، گفت: از لحاظ ریالی میزان کشفیات قاچاق در شهرستان طی بازه زمانی مذکور ۱۵۶ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.
عجم با بیان اینکه در نیم سال اول ۹۹ حدوداً دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کالای قاچاق در شهرستان میامی کشف و ضبط شد در حالی که میزان کشفیات در 6 ماهه اول سال جاری به پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است، افزود: این آمار نشان از عزم جدی ناجا در زمینه برخورد با قاچاق دارد.
وی با بیان اینکه تعداد تماس‌های مردم شهرستان میامی با فوریت‌های پلیسی ۱۳ درصد افزایش داشته است، بیان کرد: یک سوم از تماس‌های گرفته شده با سامانه فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در میامی و طی شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰ به عملیات شامل سرقت، تصادف و… منجر شده است.
فرمانده انتظامی میامی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر و با بیان اینکه در 6 ماهه نخست سال جاری ۱۵ دستگاه خودروی سرقتی از اقصی نقاط کشور با سامانه‌های هوشمند پلیس در سطح شهرستان کشف و ضبط شده است، تاکید کرد: در کلانتری ۱۱ خلیج فارس میامی خوشبختانه کارشناس علوم تربیتی و مشاوره‌ای مستقر و به صورت هفته‌ای دو الی سه روز به مردم خدمت رسانی کرده و تمام پرونده‌هایی که در کلانتری تشکیل می‌شود، ابتدا به این مشاوره ارجاع داده و سپس تا حد امکان تلاش می‌شود تا به کیفر خواست نرسید و سازش صورت گیرد.
عجم در پاسخ به سوالی درباره رانش زمین و آسیب دیدن ساختمان نیروی انتظامی، ابراز کرد: در منطقه کالپوش دو یگان انتظامی وجود دارد که تا امروز یک میدان انتظامی بیشتر وجود نداشت که به مردم در نردین خدمت رسانی می‌کرد که خوشبختانه در میدان انتظامی دوم که در چارت ناجا پیش بینی شده بود نیز در دستور کار قرار گرفت و امروز خوشبختانه دو یگان انتظامی در کالپوش به مردم خدمات می‌دهند.
وی با بیان اینکه خوشبختانه طی 6 ماهه نخست جرایم خشن در میامی رخ نداده است، بیان کرد: یکی از جرایمی که در تمام کشور نیز افزایش یافته مقوله سیم و کابل برق است که در شهرستان میامی نیز چندین فقره به چشم می‌خورد که در این زمینه برخورد جدی با متخلفان صورت گرفته است که نمونه آن جمعه هفته گذشته بود که در کالپوش سارقان سیم و کابل با جدیت تمام و با همکاری انتظامی خراسان شمالی و گلستان یک مورد سرقت کابل‌ها رسیدگی شد.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today