ایرنا/ رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان سمنان گفت: اولین دوره مسابقات پاورلیفتینگ بانوان این استان به مناسبت هفته تربیت‌بدنی برگزار می‌شود.

وحید اسدیان، رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان سمنان اظهار کرد: مسابقات پاورلیفتینگ بانوان استان سمنان یک روزه و به میزبانی شهرستان شاهرود برگزار خواهد شد.
وی اضافه کرد: برندگان اولین دوره مسابقات پاورلیفتینگ بانوان استان سمنان به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد.
رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان سمنان ادامه داد: رشته ورزشی پرورش اندام و بدنسازی بانوان رشته نوپایی است و سال گذشته مجوز فعالیت زنان در این رشته ورزشی صادر شده و به همین دلیل امسال اولین دوره رقابت‌ها است.
اسدیان تصریح کرد: داوری اولین دوره مسابقات پاورلیفتینگ بانوان استان سمنان به وسیله سارا شاهسواری به عنوان نخستین داور رسمی پاورلیفتینگ استان انجام می‌شود.
وی یادآور شد: اولین دوره مسابقات پاورلیفتینگ زنان استان سمنان در سه بخش پرس سینه، لیفت و اسکوات برگزار خواهد شد.
رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان سمنان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پیش از ورود زنان به رشته بدنسازی و پرورش اندام استان سمنان، مردان در این رشته فعالیت داشتند، استان از لحاظ زیرساخت‌های این رشته ورزشی وضعیت مناسب دارد و می‌توان در زمینه قهرمان‌پروری بانوان کار کرد.
اسدیان گفت: استقبال و ترغیب زنان به رشته ورزشی بدنسازی و پرورش اندام نیاز به فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی دارد و خبرنگاران بازوان توانمند در تحقق این راهبرد هستند.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today