تسنیم/ شرایط شیوع کرونا در استان سمنان تثبیت شده است، اما همچنان چرخه انتقال ویروس کرونا در این استان فعال است و این بدین معناست که هر گونه عادی انگاری در قبال این بیماری خطرناک است.

همراهی مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در کنار واکسیناسیون کرونا در تثبیت شرایط شیوع کرونا  در استان سمنان اثرگذار بوده است.
در حال حاضر در استان سمنان شهرستان قرمز رنگی به لحاظ شیوع کرونا وجود ندارد و این استان با هشت شهرستان خود در سه وضعیت آبی، نارنجی و زرد رنگ قرار دارد بدین ترتیب که شهرستان میامی در وضعیت آبی، شاهرود، سمنان، دامغان و گرمسار در وضعیت نارنجی و مهدی شهر، سرخه و آرادان در وضعیت زرد هستند.

عادی انگاری ممنوع!
بنا بر تأکید حبیب‌الله خجسته‌پور، جانشین ستاد مدیریت مقابله با کرونا در استان سمنان مردم در شرایط کنونی باید از هر گونه عادی‌انگاری و سهل‌انگاری در قبال بیماری کرونا خودداری کنند و همچنان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دیگر دستورالعمل‌ها جدی باشند.
وی با اشاره به جایگاه برتر استان سمنان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح کشور گفت: همراهی مردم این استان رضایت‌بخش است و باید استمرار داشته باشد.
جانشین ستاد مدیریت مقابله با کرونا در استان سمنان با اشاره به اینکه نظارت این ستاد نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وجود دارد گفت: فرآیند واکسیناسیون کرونا در استان سمنان مطلوب است و امیدواریم با تداوم این روند شاهد کاهش هر چه بیشتر ابتلای ویروس کرونا باشیم.

بستری 36 بیمار جدید مبتلا به کرونا در سمنان
نوید دانائی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بیان کرد: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون44 هزار و 810 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی پی.سی.آر در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده‌اند.
وی تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته(از بیست و یکم الی بیست و دوم مهر ماه سال جاری) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 36 بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-19 در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بیان کرد: بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون به 9 هزار و 991 نفر رسیده است و 34 هزار و 819 بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.
دانائی ادامه داد: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید19 از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه به هشت هزار و743 نفر رسید.
مصطفی مرادی، رئیس کمیته بهداشت و سلامت ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان عنوان کرد: باید در برنامه‌های پیش روی خود، مسائل پساکرونا را مورد توجه قرار دهیم
وی با بیان اینکه واکسیناسیون در استان سمنان با سرعت بالایی در حال انجام است، گفت: مهم ترین اولویت ما در دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، بحث توسعه نشاط اجتماعی و امید اجتماعی است.
رئیس کمیته بهداشت و سلامت ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان خاطرنشان کرد: در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا برنامه‌های اجتماع محوری با محدودیت‌هایی مواجه است و همین امر در تحقق توسعه نشاط اجتماعی اثرگذاشته است.
مرادی بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی، سازمان‌های مردم نهاد و شبکه‌های اجتماعی به منظور تشویق مردم به انجام واکسیناسیون تأکید کرد.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today