فارس/ نیروهای پیمانی بیمارستان کنگان نسبت به تأخیر هفت ماهه در پرداخت حقوق خود توسط بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان گلایه‌مند و خواهان رسیدگی به این مساله از سوی مسؤولان استان هستند.

حجم بدهی برخی بیمارستان‌های استان بوشهر کار را برای ادامه حیات و خدمات دهی آن مراکز درمانی به قدری سخت و پیچیده و بغرنج کرده است که چنانچه آن بیمارستان به نقطه تعطیلی و ورشکستگی رسمی برسد نیز جای تعجب ندارد. در این میان کرونا، تحریم‌های ظالمانه و افزایش بی سابقه تورم نیز بر شدت این بدهی‌ها و البته کاهش شدید درآمدهای بیمارستانی تأثیر مستقیم گذاشته است.
شرکت‌های دارویی، شرکت‌های تجهیزات پزشکی، بازار، نیروهای بیمارستانی و خصوصاً قراردادی از جمله طلبکاران بیمارستان‌ها هستند.

7 ماه حقوقمان عقب افتاده است
نماینده واحد آی تی بیمارستان امام خمینی کنگان در پاسخ به سؤالی مبنی بر مدت زمان تأخیر در پرداختی بیمارستان کنگان اظهار کرد: هفت ماه است که از بیمارستان طلبکار هستیم.
هادی حیدری افزود: به هر حال ما در این مدت باید مالیات و بیمه خود را مرتب پرداخت می‌کردیم تا جریمه دیر کرد شامل‌مان نشود؛ اما با این وضعیت پرداختی واقعاً زندگیمان دچار مضیقه، تنگنای شدید و بحرانی شده است.
وی گفت: ما نیز همپای کادر درمان در تمام مدت کرونا مشغول خدمت رسانی در بیمارستان کنگان به صورت شبانه روزی بوده‌ایم و همچنان هستیم. تأخیر در پرداختی آن هم به مدت هفت ماه، توجیه منطقی از طرف مسؤولین امر ندارد و تقاضا دارم این رویه معیوب و تبعیض آمیز هرچه سریع‌تر اصلاح شود.
نماینده واحد آی تی بیمارستان امام خمینی کنگان اضافه کرد: هفت ماه از جیب خود، حق بیمه و مالیات را پرداخت کرده‌ایم؛ دیگر پولی در بساط نداریم. در موقع گرفتن مالیات و بیمه، قانون برای همه یکی است؛ اما در زمان کرونا انتظار همکاری موثری از این دو نهاد(تأمین اجتماعی و دارایی) داشتیم که متاسفانه انجام نشد و آن‌ها پول خود را تا ریال آخر از ما اخذ کرده‌اند و حتی تأمین اجتماعی با افزایش حقوق(طبق قانون کار)، دریافتی خود را بابت حق بیمه افزایش داده است این در صورتی است که در قرارداد ما با بیمارستان به عنوان کارفرما هیچ گونه افزایشی نداشته‌ایم و پس از پایان قرارداد قبلی، در تمدید قرارداد جدید، تازه 25 درصد به مبلغ قرارداد ما توسط بیمارستان افزوده شد که آن مبلغ نیز با توجه به تورم سر سام آور و گرانی‌های موجود کم می‌باشد و ما به ناچار مجبور به تعدیل نیرو شده‌ایم و این یعنی فشار کاری بیشتر برای ما.
حیدری ادامه داد: به شکل شبانه روزی مشغول کار در بیمارستان هستیم؛ اما یکی از تبعیض‌های موجود، بحث عدم رعایت عدالت مزدی است. ما از کارانه، اضافه کاری، حق بدی آب و هوا، سختی کار و غیره محروم می‌باشیم و عملاً عدالت مزدی در اینجا رعایت نمی‌شود و تمام دریافتی ما فقط و فقط یک حقوق ساده است که آن هم در حال حاضر هفت ماه است که به ما پرداخت نکرده‌اند. سؤال این است که دقیقاً چطور باید امرار معاش و زندگی کنیم؟
وی در پایان گفت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در باب حمایت از نیروهای جوان از دولت انقلابی جناب آقای رئیسی خواهشمندیم تا از پیمانکاران جوان، متخصص و متعهد حمایت نماید تا ما نیز سهمی هر چند کوچک در پویایی و توسعه کشور عزیزمان ایران اسلامی داشته باشیم.

دستمان خالی است
مسئول روابط عمومی بیمارستان امام خمینی کنگان نیز ضمن تأیید تأخیر فراوان در پرداختی‌های بیمارستان افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا این لحظه(۲۱ مهر ماه ۱۴۰۰) یک ریال نیز دریافت نکرده‌ایم.
مصطفی صفایی ادامه داد: بیمارستان هر زمان که برای مطالبه حقوقمان مراجعه می‌کنیم می‌گوید: «دستمان خالی است».
وی افزود: شرایط بحرانی است، قبول؛ اما ما باید چکار کنیم و به خانواده‌هایمان چه جوابی دهیم؟ ای کاش مسؤولین در کنار میلیاردها تومان مصوبات سفر اخیر رئیس محترم جمهور برای پروژه‌های جدید، فکری اساسی برای معوقات و بدهی‌های بیمارستانی و نیروهای پیمانی می‌کردند.


آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar