شبستان/ معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری خراسان جنوبی گفت: در ۶ ماه ابتدای امسال ۸۰ هزار و ۳۵۹ پرونده به دستگاه قضایی وارد شد که تعداد پرونده های ورودی نسبت به سال قبل از آن ۲۰ درصد افزایش یافته است.

«عباس اسماعیلی» امروز(۲۲ مهر) در گردهمایی و همایش فصلی رؤسا و دادستان های حوزه های قضایی استان اظهار کرد: در ۶ ماهه سال جاری از ۸۰ هزار و ۳۵۹ فقره پرونده که به محاکم، دادسرا و دادگاه های تجدیدنظر استان وارد شده است تعداد ۵۷ هزار  پرونده مختومه شده است.
معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری خراسان جنوبی گفت: امسال آمار پرونده های وارده به محاکم قضایی سطح استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشته است.
اسماعیلی با تأکید بر اینکه شعب قضایی تا پایان سال باید پرونده های را نسبت به ابتدای سال مساوی و مختومه قطعی کنند، ادامه داد: در این مدت نرخ رسیدگی به پرونده های قضایی در استان از ۹۵ درصد به ۹۷ درصد افزایش یافته است.
وی با اشاره به افزایش متوسط زمان رسیدگی از ۳۱ به ۳۴ روز  در استان، افزود: این متوسط زمان رسیدگی شامل اجرای احکام و سرپرست‌ها شامل نمی شود.
معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری خراسان جنوبی به پرونده‌های مسن با عمر بیش از یک سال در دستگاه‌های قضایی استان اشاره و اظهار کرد: در ۶ ماهه امسال ۵۸۸ فقره پرونده مسن با عمر بیش از یک سال در استان موجود است که امیدواریم تا قبل از پایان سال مختومه شود.
اسماعیلی بیان کرد: صدور آرای پرونده های قضایی در ساعات پایانی ماه اشتباه تایپی بالایی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی از افزایش ۶۷ درصدی پرونده های الکترونیک قضایی در ۶ ماهه ابتدای امسال خبر داد و گفت: برگزاری دادگاه های آنلاین نیز در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل  ۱۱۹ درصد افزایش پیدا کرده است و متوسط روزانه ۱۵۴ دادگاه آنلاین در سطح استان برگزار می کنیم.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today