تسنیم/ دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: عملکرد ضعیف منطقه آزاد اروند ۳۰ سال پس از تشکیل آن در شهرهای آبادان و خرمشهر موضوعی است که باید به سرعت و با یک برنامه ریزی راهبردی تغییر یابد.

سردار سعید محمد، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور امروز در سفر به استان خوزستان با خلیلیان استاندار خوزستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
وی در این دیدار که بدون حضور خبرنگاران برگزار شد بر ضرورت پیگیری و رفع مشکلات منطقه آزاد اروند تاکید کرد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در حاشیه این دیدار با اشاره به عملکرد منطقه آزاد اروند در خوزستان اظهار کرد: عملکرد ضعیف منطقه آزاد اروند 30 سال پس از تشکیل آن در شهرهای آبادان و خرمشهر موضوعی است که باید به سرعت و با یک برنامه ریزی راهبردی تغییر یابد.
وی افزود: این برنامه راهبردی می‌تواند در مدت نه چندان طولانی بسیاری از مشکلات را برطرف کند، به گونه ای که وضعیت فعلی که جوانان منطقه دچار مشکل اشتغال هستند با این ظرفیت سازی ها می‌توانند شاهد برطرف شدن مشکلات پیش رو باشند.
محمد یکی از مشکلات را مسائل بین دستگاهی دانست و گفت: برای رفع مشکلات منطقه آزاد اروند و مشکلات مردم شهرهای آبادان و خرمشهر و روستاهای اطراف آنها باید این مسائل بین دستگاهی نیز برطرف شود.
وی به ضعف‌های منطقه آزاد اروند در کنار ظرفیتهای گسترده آن اشاره کرد و گفت: باید فضا را در کوتاه مدت برای سرمایه گذاری در این منطقه آماده کنیم و در کنار این موضوع بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.
سردار محمد پس از این دیدار در استانداری خوزستان راهی آبادان و خرمشهر شده تا از منطقه آزاد اروند بازدیدی داشته باشد.


آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today