صدا و سیما/ بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ تن وش پنبه امسال در گلستان خریداری شد.

رییس اداره پنبه و دانه‌های روغنی سازمان جهاد کشاورزی گلستان با اعلام این خبر اظهار کرد: از نیمه شهریور که برداشت وش پنبه از مزارع استان آغاز شده  تاکنون ۱۵ هزار و ۵۰۰ تن وش پنبه برداشت و به کارخانجات پنبه پاک کنی تحویل داده شده است. 
علی موسی خانی افزود: ۹ کارخانه استان برای خریداری محصول پنبه استان از کشاورزان فعال هستندو این محصول را به قیمت توافقی  ۲۳ هزار تومان خریداری می کنند.
وی گفت: کشت پنبه اواخر فروردین دراستان انجام و از اواسط شهریورماه برداشت آن آغاز می‌شود و برداشت این محصول در ۳ چین تا اواخر آذر ادامه دارد.
وی به کشاورزان توصیه کرد: وش‌ها را حتما خشک برداشت کنند و برای جمع آوری از کیسه پلاستیکی و نخ‌های پلاستیکی استفاده نکنند و هنگام برداشت از پیش بند‌های پنبه‌ای بهره ببرند.
موسی خانی افزود: گلستان رتبه دوم تولید وش پنبه کشور را دارد و کشاورزان گلستانی امسال ۱۷ هزار و ۸۷۲ هکتار از اراضی خود را محصول پنبه کاشتند که پیش بینی می‌شود امسال به علت خشکسالی تنها ۲۰ هزار تن محصول تولید شود.
وی گفت: نیمی از محصول وش را پنبه دانه تشکیل می‌دهد و پیش بینی می‌کنیم حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن پنبه دانه در کارخانه  های  پنبه پاک کنی گلستان تولید شود که با وجود قابلیت روغن کشی ، به علت فقدان واحد های روغن کشی در استان فقط به مصرف جیره غذایی گاو‌های شیری می‌رسد.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today