ایرنا/ وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: موانع و مشکلات صادراتی صنعت سنگ طی نشستی در سازمان توسعه تجارت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سیدرضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت شامگاه جمعه در اختتامیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت سنگ ایران در نیم ور محلات اظهار کرد: نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی نشستی با حضور کارآفرینان فعال در حوزه صنعت سنگ ترتیب دهند تا در خصوص موانع صادراتی و تسهیل مشکلات تصمیم گیری شود.
وی ادامه داد: خروجی این نشست و بررسی برنامه کارشناسی لازم مبنایی برای سیاست گذاری صادراتی در حوزه صنعت سنگ قرار می‌گیرد.
فاطمی امین ادامه داد: تا یک ماه آتی سازمان صنعت، معدن و تجارت در استان مرکزی پیش نویسی از برنامه عملیاتی سنگ همچون استخراج، اکتشاف، فرآوری سنگ و آخرین وضعیت ماشین آلات معدنی آماده کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: ۲ هفته پس از بررسی کارشناسی اولیه و تهیه پیش نویس نشستی با حضور کارآفرینان و فعالان صنعت سنگ برگزار می‌شود و به عنوان سند چهار سال آتی مبنای کار قرار خواهد گرفت.
سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت سنگ ایران از چند روز گذشته با عرصه نمایشگاهی ۲۴ هزار متر و حضور بیش از ۴۰۰ نفر از فعالان حوزه معدنی داخلی و خارجی در نیم ور شهرستان محلات آغاز و آیین اختتامیه آن شامگاه جمعه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مسئولان برگزار شد.
تجار خارجی از کشورهای هند، ترکیه، امارات، قزاقستان، تاجیکستان، بنگلادش و قطر در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند

  
  

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today