باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بیش از ۲۲۰ پایگاه فردا در سطح استان گیلان واکسیناسیون هم‌استانیان را انجام می‌دهند.

فردین مهرابیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تشریح آخرین وضعیت کرونا در گیلان اظهار داشت: 369 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان بستری و 80 نفر از آنان جدید هستند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه 74 بیمار کرونایی به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند که 10 نفر به تازگی به این بخش منتقل شدند افزود: حال 70 بیمار وخیم‌ است.
وی با اشاره به تعداد مراکز واکسیناسیون در گیلان گفت: 54 پایگاه واکسیناسیون امروز در سطح استان گیلان و 7 مرکز در رشت فعال بودند و تعداد این مراکز فردا در سطح استان به بیش از 220 پایگاه افزایش می‌یابد.
مهرابیان ابراز داشت: تزریق واکسن پاستوکووک که مختص  دانش‌آموزان 12 تا 17 سال است در شهرستان‌های گیلان آغاز شده و از در رشت نیز از یکشنبه تزریق این واکسن برای دانش‌آموزان آغاز می‌شود.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: افراد می‌توانند اطلاعات مربوط به نوع و دز واکسن را با مراجعه به پروتال دانشگاه علوم پزشکی گیلان به آدرس vac.gums.ac.ir یا تماس با سامانه تلفنی 4401 دریافت کنند.

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today