ایرنا/ دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور گفت: آمادگی برای فروش ساختمان مجلل سازمان منطقه آزاد اروند وجود دارد تا هزینه آن صرف طرح های عمرانی در منطقه شود.

سعید محمد، مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور در نشست با نخبگان، سران عشایر و ایثارگران منطقه آزاد اروند با بیان اینکه باید به دنبال راهی برای رفاه و آسایش مردم این منطقه باشیم تا دین خود را به آنها ادا کنیم، گفت: به دنبال خریدار مناسب برای فروش ساختمان مجلل کنونی سازمان منطقه آزاد اروند هستیم تا هزینه آن صرف زیرساخت ها در این منطقه شود.
وی افزود: به صورت ویژه از سرمایه گذاری و توسعه زیرساخت‌ها در مناطق آزاد استقبال می‌کنیم، اما متاسفانه در پاره‌ای از موارد شاهد تاراج منابع کشور به نام سرمایه گذاری هستیم.
محمد اظهار کرد: اینکه خارجی ها به نام سرمایه گذاری منابع و معادن کشور را به نفع خود در اختیار بگیرند و تکنولوژی و سود مناسب نصیب مردم کشور نشود به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
این مسئول گفت: در آینده نظارت بیشتری در خصوص سرمایه گذاری در مناطق آزاد انجام می‌شود تا کشور نیز از وجود سرمایه گذاران سود برسد.
وی بیان کرد: رویکردهای فرهنگی در مناطق آزاد کشور از اولویت‌های کاری شورای‌عالی مناطق آزاد است و نباید دغدغه‌های اقتصادی سبب کم کاری در زمینه موضوعات فرهنگی و اجتماعی ساکنان مناطق آزاد شود.
وی در ادامه با بیان اینکه ایران مدیون رشادت ها و استقامت مردم عزیز و سربلند خوزستان است اظهار کرد: مردم این استان در دفاع مقدس جان و جوان دادند تا دشمن وجبی از خاک کشور را تصرف نکند، هشت سال آوارگی و سختی نتیجه جنگ برای مردم این استان بود.
مشاور رئیس جمهور گفت: پس از جنگ نیز مردم خوزستان به خصوص آبادان و خرمشهر سختی های دوران سازندگی را متحمل شدند اما به دلیل بی تدبیری کوچه های این ۲ شهر همچنان همانند دوران جنگ است.
  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today