باشگاه خبرنگاران/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: واکسیناسیون تاثیر بسیار زیادی بر آمار بستری و مرگ و میر کرونایی در استان داشته است.

نوری شادکام، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد اظهار کرد: در هفته‌ای که گذشت در مجموع ۵۹۷ بیمار جدید را بستری کردیم که از این تعداد ۶۶ نفر در آی سی یو بستری شده و متاسفانه ۲۴ نفر از هموطنان عزیز بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند.
او افزود: با مقایسه آمار هفته جاری با هفته گذشته مشاهده می‌کنیم که در هر سه شاخص یعنی بستری جدید و موارد بستری در آی‌سی‌یو و مرگ و میر افزایش داشتیم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی با ابراز امیدواری نسبت به کاهشی شدن آمار در پرتو تسریع روند واکسیناسیون تصریح کرد: در هفته گذشته، روزانه هشت هزار بیمار جدید در بیمارستان ها، کلینیک ها، اورژانس‌ها و مطب‌ها به دلیل علائم تنفسی ویزیت شدند که آمار قابل توجهی به شمار می‌آید.
نوری شادکام ادامه داد: اگر واکسیناسیون وجود نداشت، هم اکنون باید از بیش از ۲ هزار بستری سخن می‌گفتیم، اما این آمار به دلیل تاثیر واکسیناسیون بسیار کمتر از حد انتظار است.
او اظهار کرد: هم اکنون ۴۲ درصد مردم استان یزد هر دو دُز واکسن و ۸۳ درصد مردم حداقل یک دُز را دریافت کرده اند و این مساله می‌تواند بر کاهش شدت بیماری و بستری و مرگ ناشی از کرونا تاثیر داشته باشد.

 
 

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today