ایرنا/ مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی گفت: نیمه نخست امسال چهار هزار و ۲۴۶ مورد واقعه ازدواج در استان ثبت شد که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰.۶ درصد کاهش دارد.

علی زاهدی‌نیا، مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی اظهار کرد: با وجود کاهش شمار ازدواج ها، این استان همچون سال های اخیر رتبه نخست نرخ ازدواج ها در استان های کشور را به خود اختصاص داده است.
وی خاطرنشان کرد: امسال به ازای هر هزار نفرجمعیت استان ۹.۳ واقعه ازدواج ثبت شده است.
مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی با اشاره به اینکه یکهزار و ۴۹۳ نفر از مردان در ۲۰ تا ۲۴ سالگی ازدواج کرده اند گفت: نیمه نخست امسال یکهزار و ۲۵۵ مورد از واقعه ازدواج مردان در سن ۲۵ تا ۲۹ سالگی ثبت شده و ۵۲ مرد ۶۵ سال هم واقعه ازواج خود را به ثبت رسانده اند.
زاهدی نیا افزود: دختران استان هم بیشتر در سن ۱۵ تا ۱۹ سالگی ازواج کرده اند که یکهزار و ۴۱۵ مورد از ازواج ها در این سن ثبت شده است، همچنین در بازه سنی ۲۰ تا ۲۴ سال ۹۳۱ واقعه ازدواج زنان گزارش شده و هفت زن ۶۵ سال به بالا هم در این مدت ازواج کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: در این مدت یک هزار و ۹۷ مورد از ازواج ها در مناطق روستایی و سه هزار و ۱۴۹ مورد در مناطق شهری استان بوده است.
مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی با اشاره به ثبت یک هزار و ۱۴ مورد واقعه طلاق در استان در ۶ ماهه امسال گفت: آمار طلاق در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۲.۴ درصد کاهش دارد.
زاهدی‌نیا تصریح کرد: در این مدت به ازای هر یک هزار نفر جمعیت ۲.۲ طلاق در خراسان شمالی ثبت شده است که این آمار استان را در این زمینه در رتبه ۹ استان های کشور قرار داده است.
وی با بیان افزود: نیمه نخست امسال ۹۰۱ مورد طلاق در مناطق شهری و ۱۱۳ مورد طلاق در مناطق روستایی استان ثبت شده است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today