ایرنا/ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: طی ۶ ماهه نخست امسال چهار گونه پستاندار در این استان از سوی شکارچیان غیرمجاز شکار شد.

اسماعیل قلی‌زاده، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان اظهار کرد: این گونه‌های جانوری شامل یک راس آهو، یک راس کل و بز، یک راس گراز و ۲ سر خرگوش بود که به دست این شکارچیان خاطی شکار شدند.  
وی اظهار کرد: از این شکارچیان غیرمجاز در مجموع ۶۵ فقره ادوات و وسایل شکار و صید از جمله دوربین چشمی، تور ماهیگیری، تور زنده گیری پرندگان، تیمچه(وسیله ای برای صید بلدرچین)، جایی قطار فشنگ، قفس سیمی نگهداری پرنده و انواع فشنگ به دست آمد.
قلی زاده، افزود: این ادوات کشف و ضبط شده شامل یک دستگاه دوربین چشمی، ۲ رشته تور ماهیگیری، ۶ رشته تور زنده گیری پرندگان، یک عدد تیمچه، سه بند جایی قطار فشنگ، چهار عدد قفس سیمی، ۱۵ تیر فشنگ برنو، ۸ تیر فشنگ چارپاره، یک تیر فشنگ تک گلوله، ۲۰ تیر فشنگ ساچمه و چهار رشته تور زنده گیری کبک می‌شود.
 فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان، تعداد شروع به شکار حیات وحش از سوی شکارچیان خاطی را ۲ مورد، سلاح‌های مجاز و غیرمجاز کشف و ضبط شده را نیز به ترتیب ۶ و ۵ قبضه اعلام کرد. 
قلی زاده افزود: در ۶ ماهه امسال همچنین ۱۹ قطعه پرنده شامل ۱۸ سهره طلایی و یک قطعه بلدرچین از سوی شکارچیان متخلف زنده گیری و هشت قطعه کبک از سوی شکارچیان خاطی شکار و ۶ قطعه ماهی رودخانه ای نیز به صورت غیرمجاز صید شد.  
وی از شکارچیان متخلف خواست، دست از شکار حیات وحش بردارند که در غیر این صورت از سوی محیط‌بانان دستگیر و بدون هیچ اغماضی و بر اساس قانون با آنان برخوردخواهد شد.
 
  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today