صدا و سیما/ رئیس سازمان صمت همدان گفت: با متعادل کردن عرضه و تقاضای گوشت مرغ در بازار، التهاب خرید آن در استان فروکش کرد.

حمیدرضا متین، رئیس سازمان صمت همدان با اشاره به اقدامات انجام شده و توزیع گسترده و مناسب گوشت مرغ در بین واحد‌های صنفی، اظهار کرد: روزانه ۱۵۰ تا ۱۷۰ تن مرغ در کشتارگاه‌های استان کشتار می‌شود و بی تردید با این میزان نباید کمبودی در بازار وجود داشته باشد.
وی تأکید کرد: در حال حاضر مرغ کشتار شده از طریق اتحادیه از کشتارگاه‌ها تحویل و با نظارت بازرسان بین مرغ فروشی‌های سطح شهر در زمان بندی‌های مشخص توزیع می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: بخشی از مرغ تولید شده در استان همدان به دلیل اختلاف قیمت، راهی مناطق دیگر کشور می‌شد که با تدابیر گرفته شده، این مشکل نیز رفع شده است.
متین تصریح کرد: ۱۰ تا ۱۲ تن مرغ شمال به استان وارد می‌شود که به بهانه هزینه حمل و نقل بالاتر از نرخ مصوب توزیع و موجب اخلال در بازار شده است که با همکاری تعزیرات حکومتی با این دسته از فروشندگان برخورد قانونی می‌شود.
وی به مردم هشدار داد در هنگام خرید به تاریخ انقضای مرغ‌های خارج از استان توجه کنند، زیرا تاریخ مصرف بیشتر آن‌ها منقضی شده است.
 
 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today